Jankovy názory

...jsem z toho janek

Google
 
Web jankovy.nazory.cz

21.10.08

Internetový mašíbl (magoři, šílenci, blbi): česká Zelená karta pro zahraniční odborníky

Dnes jsem se zúčastnil kulatého stolu na Ministerstvu průmyslu a obchodu s názvem Možnosti řešení problémů lidských zdrojů v IT, kde bylo úvodním tématem „fungování Zelených karet v praxi a jejich možná úskalí“. Zúčastnění zástupci ministerstev průmyslu a obchodu, práce a sociálních věcí a vnitra přítomné přesvědčili o tom, že připravovaný systém je nepoužitelný, zavání korupcí a vyřazuje z celého procesu toho nejdůležitějšího: zaměstnavatele. Online systém má být vysloveně idio(píp) nastaven tak, že první uchazeč o do systému zadané volné místo zablokuje ostatní uchazeče a znemožní zaměstnavateli jakýkoli výběr. Poté s ním proběhne 30denní správní řízení a tento jedinec se pak může se Zelenou kartou dostat do Čech. Ochrana proti zneužití žádná, takže si můžeme zakládat cestovky pro běžence... Vyžeňte tu neschopnou bandu byrokratů ze všech tří ministerstev, proboha!

Štítky:

10.10.08

Internetový MAŠÍBL (magoři, šílenci, blbi): www.islczech.com, nejpitomější web světa?!

Dlouho jsem přemýšlel o tomto webu a snažil se pochopit jeho tvůrce, který na jeho home page umístil téměř 9MB animaci ve flashi, připravenou v Adobe Captivate, takže čekáte dlouhé minuty, než se zobrazí první použitelná informace. Pokud se zamyslím nad vlastní nabídkou, zdá se, že jde o pořádnou boudu na české školy: neexistující firma, neexistující produkt, neexistující osoby, hrubky, nedokonale korigovaný strojový překlad...

Štítky:

6.10.08

Internetový mašíbl (magoři, šílenci, blbi): overenaadresa.com

Při masopustním veselí se můžete setkat nejen s medvědářem, bábou v nůši, ale i s holírnou. Na českém i světovém internetu je pak nesčíslně pokusů o holírnu, kde jde jen o obrání neinformovaného zákazníka.

Před deseti lety šlo většinou o nejrůznější internetové světové či evropské katalogy, které dodnes přežívají, nyní se objevila spousta parazitních webů s obsahem generovaným z RSS jiných webů.

Na Lupě občas spamuje overenaadresa.com, která na home page inzeruje kupu nesmyslů:

Ověřením své poštovní adresy zlepšíte pozici svých stránek ve vyhledávačích typu Google, Jyxo, Morfeo nebo Seznam.

Budou Vám vytvořeny www stránky s Vaší poštovní adresou ve 23 jazycích (vzor zde), které jsou podle nejmodernějších metod SEO optimalizovány tak, aby se umístily na prvních místech ve vyhledávačích.

umístění vzorové stránky v Googlu (zde)

Ze všech stránek povede odkaz pouze na Váš web. Vaše firma/web bude zaregistrován do našich internetových katalogů, což také zvýší počet zpětných odkazů na Vaše webové stránky.

Dále umožníte svým uživatelům automatický překlad do 23 jazyků každé své stránky, na kterou umístíte překládací logo.To vše zvýší váhu, kterou Vašemu webu přikládají vyhledávače a posune Vaši internetovou prezentaci na první místa a zvýší návštěvnost Vašeho webu.

Sama firma samozřejmě není ověřená a nikde na sebe neuvádí kontakt, takže nejspíše jde o evidentní podvod a nebo také možná o nedovolené podnikání.

Štítky: