Jankovy názory

...jsem z toho janek

Google
 
Web jankovy.nazory.cz

22.10.07

Soud zrušil zákaz pochodu neonacistů!

Podle nejčerstvější zprávy z Magistrátu hl. m. Prahy se naplnily naše obavy, vyjádřené v minulých informacích, že papírové protesty, petice a úřední jednání v současném českém právním prostředí nemusí být dostatečné k zákazu neonacistických provokací:

Městský soud v Praze už v pátek 19. 10. 2007, aniž by k jednání přizval zástupce Magistrátu hl. m. Prahy, ŽLU, ŽOP, FŽO či jiných zainteresovaných organizací (!), rozhodl o zákazu pochodu neonacistů, který dne 4. 10. vydal Magistrát hl. m. Prahy, a na základě žaloby svolavatele pochodu neonacistů Erika Sedláčka

!!! ZRUŠIL ZÁKAZ POCHODU NEONACISTŮ !!!

Pochod neonacistů židovskou čtvrtí Prahy se tak může uskutečnit, jak byl původně ohlášen a registrován, a to v sobotu 10. listopadu 2007 v době od 14:00 do 22:00 hodin a má vést ulicemi Břehová, Maiselova, U Starého hřbitova, zpět do Břehové, Maiselovou do Široké, Žatecké, Platnéřské s cílem na náměstí Franze Kafky.

ŽLU se proto vrací k původnímu plánu aktivní občanské obrany a svolává Shromáždění k výročí Křišťálové noci na sobotu 10. 11. 2007 od 13:30 hodin, a to tam, kde ho ŽLU už dne 1. 10. původně ohlásila a zaregistrovala, na začátku Pařížské ulice u parku ve spojnici na Maiselovu ulici.

Věříme, že se k nám přidají i další čeští i zahraniční antifašisté, abychom dokázali neonacistům neprostupně zablokovat vstup do židovské čtvrti. Vyzýváme všechny přátele (samozřejmě především mladší, zdravé, sportovce a vojáky), aby nás přišli osobně podpořit v aktivní obraně proti neonacistům.

Jde o událost, která se hluboce týká našeho svědomí, úcty k obětem holocaustu a naší židovské i občanské cti. Neonacisté neprojdou!

Prosíme Vás, rozšiřujte tuto mobilizační výzvu všem dalším přátelům a odvážným lidem dobré vůle, kteří by se k naší protiakci dokázali připojit.

Děkujeme Vám za podporu, pochopení a občanskou statečnost. Představenstvo Židovské liberální unie v ČR

15.10.07

Modří kokoti v pražském zastupitelstvu a Národní knihovna

Když se brněnské zastupitelstvo rozhodlo nevrátit vilu Tugendhat potomkům původních majitelů a tak ji znovu ukradli za veřejného souhlasu například senátora Zlatušky, myslel jsem si, že tuto hovadnost jednoho z českých zastupitelstev může už jen máloco trumfnout. Pražští zastupitelé z ODS, v čele k primátorem, ale dokázali skutečně nemožné ve své kritice návrhu budovy Národní knihovny. Pražští modří kokoti v čele s ultrakokotem mají plné huby demokracie a lžou, jen se jim od nich práší. Pravda je následující: zástupce Prahy, samotný primátor, byl ve výběrové komisi a protože absentoval, tak jeho zástupce Jan Kněžínek hlasoval pro. Zastupitelé schválili umístění budovy. Nová budova není v památkové zóně. Dále jen cituji ze zprávy ČTK:

Občanská sdružení Arnika, Centrum pro podporu občanů a AutoMat v souvislosti s námitkami proti knihovně připomínají, že v případě výstavby výškových budov na Pankráci je Praha pro a zásah do panoramatu jí nevadí. Výbor světového dědictví UNESCO přitom v létě znovu český stát vyzval, aby zvážil dopady projektu na hodnoty historického centra Prahy.

Přímo na Letenské pláni se připravují stavby, jejichž negativní vliv na město může podle sdružení být značný. Zmiňují oceanárium na místě někdejšího Stalinova pomníku, Národní fotbalový stadion, vyústění tunelů městského okruhu a rozsáhlé podzemní parkoviště. "Kaplického knihovna je šancí Prahy na kvalitní architekturu, jakkoliv jde o kontroverzní projekt,“ říká Tomáš Cach ze sdružení AutoMat. "Jestliže primátorovi vadí knihovna v blízkosti Hradu, proč mu nevadí nevzhledné rampy, kterými budou v tomtéž místě vyjíždět z tunelů desítky tisíc aut?" říká Cach.

Ježek připomněl, že o pozemek na Letné NK primárně neusilovala. Vzešel z mnohostranných debat - i na základě toho, že v územním plánu byl dlouhodobě veden jako místo "pro zástavbu z oblasti kultury nebo církví".

Pro stavbu knihovny na Letné loni v březnu hlasovalo 62 z 63 zastupitelů, řekl Ježek a dodal, že ohledně místa pro knihovnu se některé změny děly. Útvar rozvoje města přišel s tím, že by bylo třeba na jedné straně z pozemku část ubrat a na druhé přidat, neboť přes část původně vyhrazeného pozemku má vést silnice. "Začal proces změny územního plánu, protože ta část, jíž jsme měli nově získat, byla v územním plánu vedena jako zeleň, byť tam fyzicky je asfalt," uvedl. (...)

Praha již před rokem a půl deklarovala, že knihovně prodá pozemek pro stavbu na Letné. Uzavření smlouvy se však po oznámení vítěze stále odkládalo s odkazem na nutné řešení souvisejících záležitostí. Za ně město označovalo přeložení tramvajové smyčky či úpravy postupu výstavby městského okruhu.

13.10.07

Remote Desktop sviští...Vedlejší efekt používání vzdáleného serveru http://www.cmis.cz/kancelar-online.php.

Štítky:

6.10.07

Hovadnost čínské totalitní věrchušky nezná mezí: blokují RSS

Cenzurující státní mašinerie a to tam mají být olympijské hry... Země, kde mučí ve sportovních školách děti. A to všechno jen proto, aby bylo kam vyvážet.

Chvalozpěv pro Leibowitze jako e-book

Málokterá sci-fi mě tolik vzala, tahle novela od Waltera M. Miller, Jr., z roku 1959, skutečně stojí za přečtení. A jka jsem právě zjistil, nejen mě...

I first read "A Canticle For Leibowitz" in High School. Being an avid sci-fan I was in an ideal position to ace my book report on this classic, but it is a few years later that I started to appreciate the philosophy and intent of the book itself.

It is a shame that this is Walter Miller's only novel. Like J.D. Salinger and his "The Catcher In The Rye" novel, A Canticle For Leibowitz is a classic and it is the only piece of work that Walter Miller will be remembered for.

The page where the link to download the book is here.

Labels: ,

 blog it

Web 3.0 startuje ve vašem mobilu

clipped from www.sugarattack.com

Everyone has an opinion on Web 3.0 lately. Personally, I think they are all wrong. And while I won’t profess to carry the official definition of Web 3.0 (personally, i think the definitions are stupid and misguided) I’ll tell you what I think the future of the web holds.

Web 3.0 will be a mobile web revolution.

At lunch today with coworkers we had this discussion. I said I thought Web 3.0 would be all about mobile, social networking. But upon further reflection I realized that in the past, the different iterations of the "web" were about technology and delivery, not content.

This is where I think people get it wrong. To me, Web 2.0 is about interactive, self updating web pages using AJAX. It is about building web applications and services that run in-line on the page, don’t require reloads and the pushing of information to the web visitor.

 blog it