Jankovy názory

Archiv

Google
 
Web jankovy.nazory.cz

31. 08. 2006

2B1: The Children`s Machine

Stodolarový notebook neboli OLPC dostal nový název a snad už konečnou podobu. Počítače z první série, jejíž výroba by měla začít už v říjnu 2006, sice budou stát 140 dolarů, ale zdá se, že první miliony kusů už mají svůj cíl.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 17:53 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

23. 08. 2006

Tvorba školních vzdělávacích programů aneb Nechybí školám podpůrné informační technologie?

Včera byl po více než roce a čtvrt zkušebního provozu oficiálně spuštěn do ostrého provozu metodický portál VÚP na adrese www.rvp.cz. NIDV realizuje národní projekt Koordinátor a především školí koordinátory z řad pedagogů pro tvorbu ŠVP ZV. ÚIV nabízí od letošního ledna pilotní provoz Školského vzdělávacího a informačního portálu EDU.CZ. Desítky škol získaly statisícové nebo i milionové granty na tvorbu ŠVP. Jsou ale pro psaní ŠVP dostatečnými nástroji textový procesor a tabulkový kalkulátor?
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 17:54 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

18. 08. 2006

Peprnet.cz trumfnut! 12979400 Kč pro SPHV!!!

Sliby se slibují, blázni se radují a peníze z nejrůznějších zdrojů tečou a tečou... Radim Hasalík se ptal nedávno Zaslouží si Peprnet.cz státní dotaci? Dnes můžeme pokračovat: zaslouží si dotaci Mgr. Zdeněk Pobuda a jeho www.sphv.cz, sídlící, co by kamenem dohodil, u Staroměstského náměstí?

A ministerstvem školství přidělené dotace nejsou malé:

S jídlem totiž roste chuť! SPHV již spáchal(o) z grantu v rámci 3. kola Programu MŠMT na podporu vzdělávání v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy v roce 2005 ve výši 617000 Kč prázdný redakční systém www.webtolerance.cz. Kdo pozná o jaký OSS/FS jde?!

17:31 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Linux do středních škol v Indianě: 22 000 PC

U nás jsme sice na centrální dodávky oprávněně "hákliví", ale v americkém státě Indiana se v rámci programu Affordable Classroom Computers for Every Secondary Student (ACCESS) nyní budou dodávat PC v ceně 250 dolarů s operačním systémem Linux z distribucí Novell SUSE, Red Hat, Ubuntu a zřejmě i Linspire.

Základním argumentem je snížení nákladů. Mike Huffman, specialista pro technologie z Indiana Department of Education, uvádí, že roční náklady ve výši 100 dolarů za licence sníží použití Open Source a Free Software na pouhých 5 dolarů. Při milionu žáků v Indianě mohou být tedy úspory významné, zvláště při porovnání s cenou kompletního PC, dodávaného společností Wintergreen Systems, která nepřesáhne 250 dolarů bez monitoru. Monitor je v dodávkách zabudován ve stolech, aby žáci měli "dobrý výhled" na sebe i na učitele ;-)

Display ve stole

17:30 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

11. 08. 2006

PC slaví pětadvacetiny

12. srpna 1981 představila společnost IBM novou řadu osobních počítačů s otevřenou architekturou, která zřejmě stála na počátku jeho neplánovaného a nečekaného úspěchu. Původní plán IBM, předpokládající prodej 242 000 kusů IBM PC během pěti let, byl prý překonán během měsíce...
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 17:56 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

10. 08. 2006

Další webový paskvil, tentokrát od Ministerstva dopravy

Otestujte si znalost nových pravidel a "tým odborníků pro Vás připravil soubor otázek z nových pravidel silničního provozu. Přímo zde si můžete ověřit své znalosti nového zákona o silničním provozu, a tím i to, jak jste připraveni na provoz na silnicích po prvním červenci letošního roku." Záměr bezesporu dobrý, ale to provedení...

Takže pár rejpnutí od toho, který jen kritizuje, tentokrát tedy do http://etesty.mdcr.cz/:

 1. "Šedá na šedé" je fakt dobrý nápad pro přístupný web.
 2. Titěrnější písmo by nebylo?
 3. Tabulkový layout a prasácké použití stylů... brrr
 4. Jak jinak než nevalidní.
 5. <table cellpadding="0" cellspacing="0" >    <tr>     <td> 
        <table cellpadding="0" cellspacing="0" style="height: 16px; background: white; width: 642px; max-width: 642px;">       <tr align="left">        <td style="color: black; font-family: Verdana; font-size: 7pt;">         &nbsp;&nbsp;&nbsp;         <span id="ctl00_ctl00_Stranka_labelNadpis">Procvičování kategorie: Dopravní značky</span></td>        <td align="right">         &nbsp; &nbsp;        </td> 
         </tr>      </table>     </td>    </tr>    <tr valign="top">     <td align="left" valign="top" style="background: white; padding: 2px; text-align: center; border: 1px solid #f7941d; height: 322;"> 
  etesty

A ještě jeden detail ze stránky http://etesty.mdcr.cz/Default.aspx:

Menší už to nejde...

17:29 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

02. 08. 2006

Politická pakáž bez sebereflexe

Doba takzvané opoziční smlouvy přinesla přes předvolební bonmoty Miloše Zemana o čistých rukou především posílení všeobecného klientilismu a korupce. Mladíček Gross pak po Špidlově pádu ukázal, že v politické hrabivosti a politické kultuře nejsou v Česku už téměř žádné meze. Bordelmamá jako rodinná přítelkyně a obchodní partnerka byla jen třešničkou na tomto nechutném dortu. Buldozer Paroubek dnes tlačí zemi k další opoziční smlouvě a jeho bonmoty o nové Národní frontě jako její alternativě jsou k poblití. Paroubek jako nomenklaturní kádr a funcionář Národní fronty z dob reálného socialismu a samozvaný reprezentant dnes už bolševické levice na české politické scéně nedokáže pochopit svůj volební krach: ano, nazvěme výsledek voleb pravým jménem. Šlo o krach pohodlné stojedenáctkové většiny ČSSD a KSČM. Bohužel ale ne totální krach. Tomu zabránilo jen opozičně-smluvní posílení většinových volebních prvků, kterými si ODS pod sebou v záchvatu touze po moci podřízla větev. Pokud tedy prezident (píši schválně se "z", neb jde rovněž o kádrovou rezervu rozvědky) spolu s Paroubkem a další politickou pakáží chtějí posílit volební prvky, je jasné, která bije. Chraň vás ruka páně...
15:45 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

01. 08. 2006

Prokletí české povahy a šlendriánu

V závěru povolebního textu Čestmír Hofhanzl píše:

Výčepní Paroubek se před pár dny buď špatně naučil scénář, nebo nepochopil svou roli. Při svém prohlášení o nebezpečí „Února“, řekl totiž Pravdu. Řekl ji ale herec, který v té „Únorové hře“ hraje jednu z klíčových rolí. Na demokratické pluralitě „jednoho ze dvou“ pracují naši „hybatelé“ intenzivně po celé období „revize“ proletářského komunismu. Výsledek svobodných postkomunistických voleb 2006 vytvořil ideální příležitost pro závěrečné dějství sametové perestrojky.

Očekávám několik na veřejnost sehraných politických krizí, podivných hlasování, kdy se nepůjde dohodnout, nepůjde sestavit vládu. A to i přes „státnické, moudré“ kroky prezidenta Klause. Lid bude přesvědčován, že řešením je jedině změna volebního systému.

Prosazením jejich „většinového volebního systému“, by „sametoví“ komunističtí revolucionáři dosáhli zajištění výdobytků svého snažení, všeho, co si nakradli, zešvindlovali. Jenom jsem zvědav, jestli se v současné „politické elitě“ najde jediný člověk, ozve jediný hlas, který veřejně řekne, co se skutečně hraje. Jestli se mezi nimi najdou jedinci, kteří se této nepoctivé politické hře postaví. Nebo dodrží českou politickou tradici a jako naši političtí dědové v Únoru 1948 odjedou na prázdniny. Do emigrace zatím jezdit nemusí, doba je „civilizovanější“.
Celý článek naleznete zde 15:35 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog