Jankovy názory

Archiv

24. 11. 2005

Chtěli byste školní notebooky za 2500 Kč? 3.

Funkční prototyp první verze stodolarového notebooku byl předveden před několika dny na Světovém summitu informační společnosti v Tunisu. Pár dní předtím byla odmítnuta nabídka generálního ředitele společnosti Apple Steve Jobse na poskytnutí operačního systému MacOS X pro tento projekt zdarma.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 09:06 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

21. 11. 2005

Zpráva z jiného světa: první obvinění úředníka MŠMT za začátek SIPVZ

Prakticky přesně čtyři roky po dodávce takzvaného #softwarového balíčku# se konečně česká policie po řadě trestních oznámení dobabrala k prvnímu obvinění úředníka z tehdejší sekce SIPVZ MŠMT. Zatím ale nikoli za balíček, ale za průzkum na školách za 150 milionů. Připomeňme si počátky SIPVZ právě dnes, kdy se původní pětiletka SIPVZ chýlí ke konci a chystají se další kroky a plány pro dalších pět let.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 09:07 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

15. 11. 2005

INVEX 2005: ICT Fórum 2005 opět pro školy

Letošní ICT Fórum 2005 mělo být setkáním zájemců a odborníků ze školství, státní správy a samosprávy. Hlavním tématem pak měla být Státní informační politika ve vzdělávání v roce 2006 a s ní související ICT plán školy a Standard ICT služeb ve škole. O obsahu nových metodik SIPVZ pro rok 2006 mnoho informací nepadlo, převládala #jednobarevná# komerční nabídka.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 09:09 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

14. 11. 2005

Pátý ročník Soutěže eLearning 2005 o Křišťálovou tužku na festivalu TECHFILM 2005 má vítěze

Z dvaceti osmi soutěžních prací ve dvou sekcích ocenila odborná porota řadu titulů: TS Přírodověda 2 - živočichové a rostliny cizích krajin získala GRAND PRIX # Křišťálovou tužku ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, druhou statutární cenu Laureát mezinárodního festivalu TECHFILM získal titul Povrchová těžba hnědého uhlí. Kromě přehlídky soutěžní prací se konal i odborný seminář Efektivita eLearningu.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 09:10 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

12. 11. 2005

Odbor SIPVZ se vrací do Fránkových časů...

Když už bylo jasné, že bouda s Internetem do škol na školy má na kahánku, sezval tehdejší vrchní ředitel sekce SIPVZ MŠMT Fránek koncem června 2002 do Telče takzvané zástupce pedagogů , z 19 pozvaných se dostavilo pouhých osm (jen 6 pedagogů) a mne jako nepozvaného novináře vykázali ze sálu. Dnes se cítím téměř stejně, protože jsem se registroval na seminář tzv. pracovních skoupin a byl jsem mailem vykázán. Prý nejsem dostatečně angažovaný.
14:31 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

11. 11. 2005

Microsot Visual Studio 2005 Express Edition zdarma!

Společnost Microsoft nabízí zjednodušenou edici nové verze svého vývojářského balíku Microsoft Visual Studio 2005 zdarma. Microsoft Visual Studio Express Edition má oproti verzím Standard a Professional řadu omezení, na druhou stranu pro školy plně dostačuje. Červené školy, které po skončení dodávek projektu Internet do škol mají nyní s několikaměsíčním zpožděním možnost zachování kontinuity bez zvýšených nákladů.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 13:55 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

10. 11. 2005

Soutěž eLearningu pro terciární vzdělávání na festivalu TECHFILM 2005

Ve středu proběhla na festivalu TECHFILM 2005 přehlídka výukových kurzů převážně z produkce českých a slovenských vysokých škol. Kvalita oproti předchozím ročníků evidentně vzrostla, zajímavé byly kursy určené pro management základních a středních škol. Je tu ale stále řada zjevných problémů.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 13:57 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

09. 11. 2005

O eLearningu z festivalu TECHFILM 2005 v přímém přenosu

Sledujte live přenosy z festivalu Techfilmu 2005 prostřednictvím sítě Cesnet:. Na prvním #programu# jsou festivalové projekce a prezentace, na druhém pak bude ve čtvrtek přenos semináře o eLearningu.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:10 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

08. 11. 2005

Studie o využívání FLOSS ve veřejné správě EU

Podle studie financované EU chtějí evropské místní samosprávy více využívat FLOSS (Free/Libre/Open Source Software) nebo dokonce na něj kompletně přejít.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:11 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

07. 11. 2005

Sun a (jeho) Open Source školám

Sun Microsystems ohlásil přeměnu své vzdělávací iniciativy Global Education and Learning Community (GELC) na nevýdělečnou organizaci, která má sloužit potřebám školského prostředí a #přinést výhody Open Source do vzdělávání#.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:12 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

04. 11. 2005

Metodický pokyn pro projekty SIVPZ v roce 2006 již zveřejněn

Paní ministryně Petra Buzková podepsala 31. října metodický pokyn, který upravuje způsob podávání, schvalování a realizaci projektů SIPVZ předkládaných v roce 2006. Cíl projektů zůstává stejný - jde o zavádění ICT do výuky, především do neinformatických předmětů. Je tu ale oproti loňsku několik zásadních rozdílů. Překvapivě také stále nejsou podepsány metodické pokyny k dotacím na ICT standard a k ICT standardu samotnému, přestože termín podávaní žádostí o tuto dotaci byl letos o dva měsíce dříve než u projektů.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:13 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

02. 11. 2005

Metodický portál pro rámcové vzdělávací programy RVP.CZ spuštěn

Výzkumný ústav pedagogický v Praze zpracovává rámcové vzdělávací programy a vytváří manuály k přípravě školních či třídních vzdělávacích programů. Pro podporu zavádění rámcových vzdělávacích programů zahájil koncem října veřejný zkušební provoz metodického internetového portálu.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:15 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

LANGMaster online zdarma

Od počátku října nabízí společnost LANGMaster část svého výukového obsahu školám online zdarma. Zajímavá iniciativa má ale řadu nedostatků a využitelnost při výuce bude zřejmě jen omezená.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:14 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog