Jankovy názory

Archiv

24. 10. 2005

Malé školy v roce 2006: boj o přežití i v SIPVZ

Malé školy s počtem žáků menším než sto to nemají vůbec jednoduché. Že venkovské malotřídky bojují o přežití při nedostatku žáků, je díky mediálnímu zájmu obecně známo. V rámci SIPVZ sice došlo v letech 2001-2002 k dovybavení prakticky všech těchto škol ICT infrastrukturou, ale v letech 2005-2006 v Projektu III SIPVZ # Infrastruktura budou dotovány díky nespravedlivým prvním třem letům SIPVZ jen #červené# školy#. Je to sice jen chabá kompenzace, ale celý systém SIPVZ je stále poněkud nestabilní.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:18 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

20. 10. 2005

Reakce JSI na snížení počtu hodin ICT ve školách

Jednota školských informatiků před několika dny zveřejnila květnový dopis Výzkumnému ústavu pedagogickému v Praze v souvislosti se snížením hodinové dotace oblasti Informační a komunikační technologie v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání. Odpověď MŠMT obsahuje jen informaci o možnosti zvýšení dotace v konkrétním Školském vzdělávacím programu.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

VÚP pomáhá s tvorbou ŠVP sedmi vybraným malotřídním školám

Malotřídní školy mají odlišné postavení i možnosti zpracování ŠVP. Na základě sledování tvorby ŠVP na sedmi vybraných malotřídních školách, kterým VÚP nabídl metodickou pomoc a spolupráci, budou tato specifika vymezena a pomohou tak při vytváření vlastních ŠVP ostatním malotřídním školám.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

18. 10. 2005

Zpráva o stavu a plán realizace vzdělávacího portálu pro vládu: mlžíme...

Ministryně školství předložila vládě ČR na jednání 5. října 2005 Zprávu o stavu a plán realizace vzdělávacího portálu, která se snaží především zamlžit tristní situaci jednoho z ostudných projektů SIPVZ, který je jednou z posledních černých děr na prostředky z rozpočtu SIPVZ, zatím stále bez jediného pozitivního výstupu.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:21 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

17. 10. 2005

Výzva JSI paní ministryni k řešení problému správy výpočetní techniky ve školách bez adekvátní odezvy?

Jednota školských informatiků nyní zveřejnila květnovou výzvu paní ministryni k řešení problému správy výpočetní techniky ve školách a neuspokojivou oficiální odpověď MŠMT. V ní je více méně pouze výčet vztahujících se předpisů, podle nichž je vše na řediteli a zřizovateli.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:26 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Umí školy napsat ŠVP a učit podle nich aneb SKAV upozorňuje na významná rizika reformy

Stálá konference asociací ve vzdělávání (SKAV) pořádá ve čtvrtek 20. října další kulatý stůl SKAV, kde bude prezentována studie Jaroslavy Simonové a Jany Strakové Vymezení hlavních problémů ohrožujících realizaci kurikulární reformy.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 14:24 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

13. 10. 2005

Ing. Jiří Paroubek je nebezpečný trotl a bohužel i politik

Ing. Jiří Paroubek, nar. 21. srpna 1952, zaměstnán jako předsedy vlády ČR, podal prostřednictvím Advokátní kanceláře JUDr. Petr Topinka oznámení na Stanislava Pence, pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona čís. 200/1990 Sb., o přestupcích. V tomto paragrafu se říká, že kdo úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním dopouští se přestupku.

Tohoto přestupku se Stanislav Penc dle Paroubka a jeho advokáta měl dopustit tím, že dne 20.srpna 2005 jako účastník a moderátor festivalu Open Air Music Festival Trutnov zveřejnil na koncertě konaném v Trutnově celému publiku, tedy několika tisícům diváků, jasně a zřetelně telefonní číslo oznamovatele, a to s výzvou, aby diváci na toto číslo telefonovali, přičemž v důsledku toho došlo na telefonní číslo oznamovatele několik set anonymních telefonátů a SMS, které obsahovaly mj. vulgární urážky a výhrůžky".

Toto je citace zveřejnění onoho čísla: "...je potřeba si uvědomovat, že naše aktivita vyplývá z toho, že jsme demokraté. Nejme komunisti a nikdo podobný. To znamená, že se řídíme Ústavou a Listinou základních práv a svobod. Chci proto přečíst článek 23: Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený listinou... (potlesk) To je ten článek a teď, co se bude dít. Máme mobilní telefonní číslo na premiéra tohoto státu pana Paroubka (řev) a on o tom neví, ale až dotelefonujeme, tak vám ho všem prozradíme, kdo by si s ním chtěl popovídat. (smích)" Celý záznam naleznete na www.kozy.cz.

"Tento pán je premiér této země. Nikdo mu nevolal proto, že je Paroubek," zdůvodnil své počínání Stanislav Penc. Navíc pouze vyhověl premiérovi, jenž na tiskové konferenci vyzval lidi kolem CzechTeku ke komunikaci s vládou: "Ve vládě jsme debatovali o tom, byť jsme to nevyjádřili usnesením, abychom vyzvali organizátory technoparty k určitému dialogu s vládou, tak, aby bylo možné v příštím roce, pokud budou chtít organizovat technoparty, aby se vyvarovali těch chyb, ke kterým došlo při organizaci této technoparty, abychom hledali možnosti, jak celou věc řešit naprosto hladce," řekl doslova Paroubek.

Předseda vlády Jiří Paroubek ráno po telefonátu přiznal, že případ taneční party CzechTek podcenil. "Sebekriticky musím říci, že jsem to podcenil. Já jsem nevěděl, co je to CzechTek. Já jsem nevěděl, k jakým problémům může dojít. Já jsem to tolik nesledoval. Slibuji, že tyto věci budu napříště sledovat,"

Oddělení přestupků a stížností správního odboru Městského úřadu v Trutnově předvolal Stanislava Pence k podání vysvětlení na čtvrtek 3. listopadu ve 14.00 hod.

21:09 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Nový ročník soutěže Join Multimedia 2006 vyhlášen

Společnost Siemens letos opět vypisuje pro školy velkou soutěž o nejlepší multimediální prezentaci - Join Multimedia. V minulých letech byla v naší republice soutěž pouze národní, tedy pouze pro žáky a studenty českých škol, od loňského #přechodného# ročníku se české týmy utkávají s celoevropskou konkurencí. V mezinárodní konkurenci obsadil letos čtvrté místo v kategorii pro starší žáky soutěžní tým z Gymnázia Nad Alejí v Praze 6 se svou prezentací na téma Technologie a inovace: Světlo hýbe světem.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 11:16 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

06. 10. 2005

TiddlyWiki: nejjednodušší osobní redakční systém v jediném souboru 2.

Žádná instalace! Žádné skripty na serveru!! Žádná databáze!!! Touto takřka barnumskou reklamou jsem lákal před dvěma týdny na geniální kombinaci jednoduchého redakčního systému či blogu a wiki. Dnes nabízíme první alfa verzi české lokalizace systému a odkazy na reálné použití.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 21:18 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

03. 10. 2005

Chtěli byste školní notebooky za 2300 Kč? 2.

O tom, že konsorcium předních ICT společností se chystá ve stamilionových počtech vyrábět levné notebooky s cenou pod 100 dolarů, primárně určené pro školství v rozvojových zemí, jsme informovali již před půl rokem. Od té doby dostává projekt konkrétní obsah a v krátké době bude představen prototyp, dnes přinášíme řadu podrobnějších informací.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 21:20 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog