Jankovy názory

Archiv

28. 09. 2005

Nechceme policejní stát

60dní od nesmyslného nasazení policejních sil proti dvanáctému ročníku tanečního setkání Czechtek 2005 u Mlýnce na Tachovsku je jednotlivým radnicím většiny českých měst oznámeno konání pokojného shromáždění. Účelem je upozornit na stále sílící snahy omezit svobody částečně nabyté po listopadu 1989 a na možnou totalitní budoucnost. Shromáždění bude v řadě měst spojené s hudební manifestací. Účast dobrovolně přislíbilo na 200 hudebních skupin různých žánrů. Ti kteří nezahrají na den sv. Václava na některém z náměstí, tak učiní pod názvem této akce v nejbližších dnech. Desítky lidí se zapojili do příprav.

Ovšem úředníci na některých radnicích se snaží svévolně zabránit konání tohoto protestu. Příkladem je město Mladá Boleslav, kde i přes dohodu o místě na úřadu za přítomnosti jednoho s náměstků primátora, bylo druhý den vydáno rozhodnutí o zákazu. V tomto i v dalších případech se obrátíme na správní soud.

Vyzýváme všechny ty, kterým není lhostejný osud naší země, aby se aktivně zapojili nejen do připravených demonstrací, ale i do občanské aktivity - Nechceme policejní stát, která začíná systematicky dokumentovat a bude pravidelně zveřejňovat poznatky v oblasti porušování základních svobod občanů, arogance úřadů vůči lidem. Bude upozorňovat na demagogii "mocných", na nesmyslnosti některých nařízení či zákonů. Koordinace této aktivity bude probíhat přes internetovou adresu www.kozy.cz .

Stanislav Penc

14:17 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

27. 09. 2005

ADSL 2+ s nelimitovanými 24/1,3Mbps za 24 liber

Tohle doslova nase...., že milí spoluobčané, kteří za pitomých 512/128 kbps platí Českému Telekomikovi víc?! Ale ti Britové to ještě nemají dostupné všude! Nejvíc se mi líbí následující: "Be home email and webspace."
19:00 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

"Prohlašuji proto, že ministr vnitra František Bublan je buďto naprosto neschopný blb, nebo vědomý a politicky odpovědný spolupachatel trestného činu podpory (neo)nacismu v České republice."

Tolik Štěpán Kotrba v článku Policie slouží neonacistům jako ochranka na Britských listech. Co k tomu dodat, systémová krize politického systému ČR, Policie ČR, ale i médií se prohlubuje. Postbolševičtí hajzlíci jako Paroubek, Bublan či Husák vítězí. S.O.S.

18:51 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

26. 09. 2005

Kreslíme a zvýrazňujeme na obrazovce

Při prezentaci u projekčního plátna s dataprojektorem je někdy výhodné některou část Plochy MS Windows nebo okna aplikace interaktivně zvýraznit. Můžeme použít laserové ukazovátko, ale více možností nabízejí některé šikovné aplikace. Podobně se hodí zvýraznění i při sdílení obrazovky z učitelského počítače se žákovskými počítači. Některé aplikace pro kreslení a zvýrazňování na obrazovce jsou jednoduché až primitivní, některé nabízejí širokou paletu nástrojů.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 18:56 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

24. 09. 2005

PolicejníStát.cz vyhlašuje TÝDEN PROTI POLICEJNÍ ZVŮLI!

V pátek 23. září uplyne již 55 dní od CzechTeku 2005. Padesát a pět dní bez odpovědi, kdo a proč nařídil Policii ČR zablokovat příjezdovou cestu k legálně pronajatým pozemkům, kde měl proběhnout letošní festival CzechTek. Stále nevíme, proč policie zasáhla proti jeho účastníkům s takovou brutalitou, která nemá v 'polistopadové' historii České republiky obdoby.

Vláda za podpory komunistů odmítla sestavit vyšetřovací komisi - mají za to, že už jsme zapomněli. Nezapomněli a nezapomeneme!


V pátek 23. září iniciativa PolicejniStat.cz vyhlašuje
TÝDEN PROTI POLICEJNÍ ZVŮLI!
Celý týden budou po republice probíhat nejrůznější protestní akce.Do Týdne proti policejní zvůli se již zapojili:

pátek, 23. září — Olomouc, Plnou parou back
neděle, 25. září — Praha, park Podviní — Vysočany, 13:00-21:00, Keep Juggling Party
pondělí, 26. září — velká petiční akce na 14-ti místech po celé republice
úterý, 27. září — Praha, Roxy, Hudbou proti násilí
úterý, 27. září — Plzeň, pochod městem
středa, 28. září — celá Česká Republika, Hudbou proti nesvobodě

Další zájemci vítáni — kontakt: petice@policejnistat.cz, popř. tisk@policejnistat.cz

Seznam petičních míst:
Praha — Anděl, Národní, Karlovo náměstí, Muzeum, Palmovka, Háje, Skalka, Černý most, Florenc, Flóra, budovy Univerzity Karlovy
Ostrava — Masarykovo náměstí
České Budějovice — Náměstí Přemysla Otakara II, Lannova třída
Tábor — bude upřesněno na www.policejnistat.cz
Neratovice — Penny Market
Kladno — MOO Bar, Dr. Vrbenského 32, Klub DeepZone Kladno, U Hada Váňova 334, Sluneční čajovna, Osvobozených politických vězňů
Pardubice — U Merkura
Beroun — Husovo náměstí
Zlín — Nám. Práce, Nám. Miru, Centro Zlín (Carrefour)
Napajedla — bude upřesněno na www.policejnistat.cz
Uherské Hradiště — Masarykovo náměstí
Břeclav — náměstí T. G. Masaryka
Vídeň — české centrum Nachtcentrum
Plzeň — Náměstí Republiky

V pondělí 26. září proběhne po celé republice Velká petiční akce proti neoprávněnému zásahu Policie ČR na CzechTeku 2005. Iniciativa PolicejníStat.cz v této souvislosti shání dobrovolníky, kteří se chtějí do akce zapojit ve svém městě.

V případě zájmu kontaktujte PolicejníStát.cz na e-mailu: zuzka@policejnistat.cz. Dostanete podklady a podporu.

10:48 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

23. 09. 2005

Kam po Indoši? 1.: SkolniWEB.cz

Po ukončení centrálních dodávek se řada škol rozhlíží po nových službách. Řeší se konektivita škol, správa školních počítačových sítí, ale také školní prezentace na webu. Dovolím si parafrázi Ferlinghettiho výroku: "Jen mrtvé školy nejsou na webu."
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 15:26 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

19. 09. 2005

Kontrola české gramatiky pro MS Office 2003

V polovině července uvedla společnost Microsoft nový jazykový nástroj vyvinutý Ústavem pro jazyk český Akademie věd České republiky ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy. Uživatelé tak mohou v rámci MS Office využívat funkci, která kromě pravopisu hlídá dodržování gramatických pravidel v kontextu celých vět, jako jsou například psaní měkkého nebo tvrdého I/Y u shody podmětu s přísudkem, psaní čárek ve větě a podobných záludností.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 15:25 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

18. 09. 2005

TiddlyWiki: nejjednodušší osobní redakční systém v jediném souboru?!

Žádná instalace! Žádné skripty na serveru!! Žádná databáze!!! Multiplatformnost!!!! Vhodné pro Internet i pro intranet!!!!! Není nutná znalost HTML!!!!!! Open Source Software!!!!!!! Snadná úprava vzhledu!!!!!!!! Je tato na první pohled barnumská reklama oprávněná?
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 15:24 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Policejní mluvčí soutěží o nejblbější výrok

Dorazila mě včera v souvislosti s probíhající party Paroubtek plzeňská policejní mluvčí, která v TV sdělila národu, že účastníky fotografují a perlustrují proto, aby měli dokumentaci pro případné stížnosti na policii. Přesné znění dodám z monitoringu. Ale čemu se můžeme divit po návštěvě dvou policistů na Seychelách, kteří tam chtěli obtěžovat tři seychelské občany již devět let tam platící řádně daně a mající na výplatní listině leckoho tam i tady...
11:24 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

15. 09. 2005

Wikipedia aneb zapojte se do tvorby svobodné encyklopedie!

Už jste si někdy přečetli tato úvodní slova: Vítejte ve Wikipedii, v internetové encyklopedii. Česká Wikipedie má nyní 15687 článků. Prohlédněte si nejlepší z nich, na pískovišti si vyzkoušejte, jak se edituje, přečtěte si oznámení, nebo diskutujte na stránce Pod lípou.
Celý článek naleznete na serveru Česká škola 11:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

12. 09. 2005

STREET RAVE PARADE! praha2005 - 24.9.2005, začátek v 14 hodin na Strahově

street-rave-parade-2005

11:47 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

10. 09. 2005

Výroky k podělání: Paroubek 3. aneb co všechno snes´ chat na iDnes

Deník iDnes přinesl online rozhovor s premiérem Jiřím Paroubkem, který stihl ze zhruba stočtyřiceti často nepříjemných i urážlivých otázek za hodinu odpovědět na slabou čtyřicítku a někdy odpověděl skutečně svérázně.

Nevážený pane. Na úvod bych jen poznamenal že nemám rád Techno a nesouhlasím s pořádáním podobných akcí (czechtek) ve volné přírodě. Jaké to je,nechat zmlátit tisíce lidí?Máte s toho dobrý pocit? Co bude příště?Střelba do nepokojného davu? Už aby jste odešel s vlády.Vy jste nebezpečný člověk!!! Vy nejste ve funkci pro lid ale pro svou kariéru. Příjměte případnou kandidaturu na Prezidenta? Miroslav Z.

Na dotazy podobného typu nemá smysl odpovídat.

Má policista podle Vás statut veřejného činitele ,když neni označen služebním číslem???

Nedokáži Vám odpovědět, jak je to podle zákona. Musím se na to podívat. Zaskočil jste mě.

Proč stále tvrdíte, že na CzechTeku sjezd z dálnice zablokovali technaři, když podle fotografií kamion uvízl a byl vyproštěn v noci a policie sjezd z dálnice blokovala ve dne?

Tvrdím to proto, že je to pravda.

Vážený pane premiére, jsem volička ČSSD ze Středočeského kraje. Sděluji Vám však, že pokud se na kandidátní listině objeví jméno Stanislav Gross, já ani členové mé rodiny hlas Vaší straně nedáme. Opravdu je soc. dem. tak impotentní, že se nedokáže zbavit člověka, který si za všechny své maléry může od A až do Z sám a stranu tak zásadním způsobem diskredituje (připomínám vlastní policejní týmy exministra vnitra, veřejné přiznání v PS ke spekulaci s pozemky, doposud nevysvětlený původ peněz na nákup nemovitostí, styky se závadovou osobou, nyní již odsouzenou podvodnicí, atd., atd. # a to zcela opomíjím noční telefonáty s A. Babišem) ? Vám osobně pak adresuji poděkování za některé významné personální změny, jež jste inicioval. Bylo již opravdu načase.

Nemůžete přece brát vážně všechno, co se napíše v novinách.

11:41 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

09. 09. 2005

Jaký programovací jazyk ve výuce? Další neverending story...

Tradičním programovacím jazykem pro výuku programování na školách všech stupňů je bezesporu Pascal. Je ale i v dnešní době tím pravým ořechovým?
Celý článek vycházející z textu, publikovaném na tomto blogu, naleznete na serveru Česká škola 08:51 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Aktuální protestní akce proti policejnimu zásahu na CzechTek 2005

sobota 10. 9. * XT3 Praha * 20:00 *klub XT3, Pod plynojemem, Praha 8 * ..:. Hudba není zločin! :.
neděle 11. 9. * Praha * 16:00 *
Riegrovy sady, Praha 2 * ..:. Sunday Fest :.
pondělí 12. 9. * Cross Praha *
klub Cross, Plynární 23, Praha 7 * ..:. DIY Nesmrdí :.

07:55 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

07. 09. 2005

Jaký programovací jazyk do škol?

Tradičním programovacím jazykem pro výuku programování na školách všech stupňů je bezesporu Pascal. U nás se používají především implementace společnosti Borland od Turbo Pascalu počínaje po Delphi či Kylix, které jsou v základní verzi pro školy zdarma. Turbo Pascal navíc běhá i na nejslabším železe. V článku na Živě s titulem Co dnes mezi programátory letí (převzatém z papírového časopisu Computer) se pustil Jan Polcar do velmi laického a neinformovaného mudrování, které vyvolalo bouřlivou odezvu (dodnes téměř 150 komentářů). Paralelně na mailové konferenci Jednoty školských informatiků náhodou probíhá diskuse na téma jaký jazyk? Zde si dovolím několik nekorigovaných citátů:

Lenka Suchánková

Argumenty proti Pascalu: zastaraly jazyk, dnes uz se tak nikde neprogramuje, ani Delphi v praxi se nepouziva, strukturovane (proceduralni) programovani neni uz dnes potreba...(napiste dalsi)

Argumenty pro Pascal: jazyk vytvoreny vyslovene pro vyuku algoritmizace a programovani, v praxi diky Borlandum prorazil, i v jinych typech jazyku nutno chapat princip vetveni, cyklu, vnorovani, ... nauci dobre navyky, ...(napiste další)

Mirka Sedláčková

Myslím, že záleží na typu výuky - pokud studenti mají nějaký základ algoritmického myšlení, pak mi připadá Pascal navíc, ale pokud nemají nic (a takových učím většinu), pak pro začátečníka je výhodný kvůli přehlednosti - pokud píše opravdu strukturovaně, naučí se programovat "řemeslně", tedy tak, aby zachoval kontinuitu. Měla jsem možnost srovnat HTML kódy studentů, programujících v C++ a studentů, programujících stejnou dobu v Pascalu a v prvně jmenovaných se nedalo vyznat...

Michal Heppler

Od zacatku az do konce pouzivat Python -- v praxi je pouzivany, pro vyuku je dobry. V kombinaci s vyvojovym prostredim Eric to je mocny nastroj pro vyuku.

Martin Grombiřík

Imho je to spojené s otázkou, jak vůbec výuku programování pojmout. Zda začít na "starém dobrém" strukturovaném programování, nebo ho zcela eliminovat, a hodit žáky rovnou do vln OOP, jak doporučuje p. Pecinovský a další.

Dále zda učit didakticky vhodný, ale v praxi ne příliš použitelný jazyk (Karel, Logo, Baltík, ...) nebo jazyk méně didaktický, zato ihned umožňující řešit problémy "reálného světa".

Já jsem učil na základy na Linuxu v Bashi, Perlu a PHP (tedy klasická strukturačka s občasným objektovým vylepšením) - to jsou skriptovací jazyky, kde se nedrbáte s typováním proměnných a řešíte vyloženě algoritmické úlohy (větvení, podmínky, cykly). Zvláště v Perlu je možné vytvořit jak drobné jednoúčelové ptákovinky na jeden řádek, tak velké systémy a kritické aplikace; na www.cpan.org jsou rozšiřující knihovny pro všechny myslitelné programátorské situace a úlohy. Jeho problém je, že velmi záhy zjistíte, že v něm jdou dělat pěkné prasárny ("účel světí prostředky") a málokdo odolá pokušení zkazit si dobré programátorské vychování. Je tedy otázka, zda je z těchto důvodů výchovné ho učit :-) . Jiným typem by mohl být Tcl/Tk - jednoduchý skriptovací jazyk na tvorbu GUI pro aplikace v jiných skriptovacích jazycích, dá se na něm celkem dobře pochopit princip objektového návrhu grafického uživatelského rozhraní.

S poměrně dobrým ohlasem se setkal návrh vzít jako první jazyk Python. Jeho syntaxe je postavená na odsazování řádků kódu, což vás nutí vytvářet i opticky přehledný kód. Jeho fanoušci tvrdí, že je naučitelný za dvě hodiny. Na toto téma byl tuším i článek na České škole První jazyk: Python a odkaz s abstraktem je i někde na www.jsi.cz
16:42 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

06. 09. 2005

Demonstrační verze EDU.CZ: další špatný vtip na portál?

Prezentaci Školského vzdělávacího a informačního portálu na www.edu.cz nahradila 18. července 2005 takzvaná demoverze a od 1. září 2005 je v ní k dispozici rozcestník s odkazy na weby s informačně-vzdělávacím obsahem a na weby institucí a firem. Provedení tohoto rozcestníku pro rozcestník je překvapivě originální, ale bohužel poněkud nešikovné.
Celý článek na serveru Česká škola 16:30 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

05. 09. 2005

Elektronická Pedagogická knihovna na www.epk.cz

Od počátku školního roku je v provozu elektronická Pedagogická knihovna (e-PK), výsledek spolupráce knihoven pedagogického zaměření, které se rozhodly společně poskytovat služby uživatelům z oblasti výchovy, vzdělávání a školství.
Celý článek na serveru Česká škola 16:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

03. 09. 2005

Historie přenosných počítačů ještě jednou

Zmapovat historii přenosných počítačů není vůbec jednoduché. Dodnes tato oblast nebyla úplně probádána. Často se lpí jen na definicích a některé zdroje přenosné počítače zcela opomíjejí. O pár opominutých #virtuálních# exponátů lze například doplnit dva nedávno publikované a bezesporu zajímavé články na Živě. Doporučuji i prohlídku diskuse, milovníci některých kultovních kousků o sobě dali vědět.
Celý článek na serveru Živě 16:39 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

02. 09. 2005

Nová dotace pro informační centra SIPVZ # žádost nutno podat do 12. září!

Informační centrum SIPVZ může požádat o dotaci až do výše 190 000 Kč. Doporučené sestavy pro nákup či rozšíření vybavení jsou datový projektor s příslušenstvím, pracovní stanice nebo notebook, případně interaktivní tabule s příslušenstvím či výukové objekty.
Celý článek na serveru Česká škola 16:34 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

01. 09. 2005

Hudbou proti nesvobodě - Nechceme Policejní Stát - koncerty 28. září

www.policejnistat.cz

www.kozy.cz

http://czechtek.bloguje.cz/3_czechtek_tema.php

Hudbou proti nasvobodě

17:21 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog