Jankovy názory

Archiv

31. 08. 2005

Střelecký ostrov rozezní koncerty žádající vyšetření zásahu na CzechTeku

Iniciativa www.policejnistat.cz se opět hlásí s další akcí. Již tuto sobotu 3.9.2005 na Střeleckém ostrově vypukne happening, žádající vyšetření policejního zákroku na letošním CzechTeku. Organizátoři iniciativy www.policejnistat.cz chtějí dát akcí najevo, že ani měsíc po zásahu nezapomněli a stále trvají na zodpovězení zásadních otázek, kdo rozkázal nelegálně zablokovat veřejně přístupnou cestu a následně násilím vyhnat lidi z řádně pronajaté louky.

Bohatý program určený pro celé rodiny a zahrnující kromě koncertů třeba i promítání dětského filmu, dokumentu "Tekno je mý všekno"(režie Karel Koula, 2005), UV performance, žonglování či ohnivé show, odstartuje po 16té hodině. O hodinu později ostrov konečně rozezvučí první z koncertů. Na ostrově v centru Prahy vystoupí například kapely Neřež, Vertigo, Guločar, Skřehule a řada dalších. Hudební program skončí ve 22.00, další dvě hodiny pak budou návštěvníky bavit performance a promítání.

Stepan Dlouhy

www.policejnistat.cz

16:51 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

26. 08. 2005

Stanovisko odborné sekce lidských práv Strany zelených: Nový zákon o podmínkách konání technoparty # selhání právního státu

Ministr vnitra František Bublan nechal nyní spěšně vypracovat návrh zákona o podmínkách konání některých shromáždění. Má se týkat pouze hudebních produkcí pod širým nebem, trvajících déle než 24 hodiny, tedy takzvaných technoparty. Návrh zákona, který chce již dnes předložit vládě k projednání příští týden, odborná veřejnost kritizuje i z hlediska ústavnosti. Vláda přitom toleruje jeho nedůvodný a škodlivý spěch a porušení svých vnitřních předpisů – jednacího řádu vlády a legislativních pravidel vlády. (...)

Předložení protiústavního návrhu zákona je poslední kapkou při posuzování ministrových postojů v dané věci. Neoprávněnosti zásahu, brutalita nebo nepřiměřenost jsou častými jevy u všech policejních sborů demokratických států. Bezvýhradná podpora ministra vnitra zásahu jako celku a téměř bezvýhradná podpora ke způsobu zásahu je ale neomluvitelná. Nepřijatelné byly zejména nepravdy šířené policií a opakované ministrem vnitra. Teprve po třech týdnech se veřejnost dočkala od premiéra určité sebekritiky a kritiky na adresu ministra a policie.

Strana zelených je přesvědčena, že ministrem vnitra nemůže být člověk, který vidí jako své hlavní poslání obhajobu policie za všech okolností, nebo téměř za všech okolností a který jí chce dodatečně poskytovat větší pravomoci předložením návrhu protiústavního zákona. Strana zelených požaduje, aby František Bublan z funkce odstoupil, nebo byl odvolán.

Strana zelených rovněž soudí, že vláda nemá jmenovat policejním prezidentem Vladislava Husáka, byť by to bylo jen proto, že jako náměstek tehdy již odstupujícího policejního prezidenta má plnou služební odpovědnost za nařízení zásahu proti Czechteku, za brutalitu některých policistů i za použití prostředků nepřiměřených situaci, a také za liknavý přístup policie ke kázeňskému potrestání některých policistů.

Strana zelených rovněž požaduje ustavení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, jejíž vyšetřování by se neomezilo na policejní zákrok proti CzechTeku, nýbrž zabývalo se i služebními, správními a trestními řízeními, která se v souvislosti se zákrokem konala nebo budou konat.

Strana zelených požaduje, aby vláda uložila ministru vnitra, aby v součinnosti s ministrem spravedlnosti předložil koncepční návrh, jehož cílem bude zrušení inspekce ministra vnitra. Její pravomoci odhalovat trestnou činnost policistů by přešly například na inspekci státního zastupitelství či samostatný inspekční orgán, podřízený ministru spravedlnosti. Policejní orgány by také neměly vyšetřovat trestné činy poškozující policisty. Po zvolení koncepčního řešení bude třeba změnit zákon o Policii ČR, trestní řád a zákon o státním zastupitelství, Strana zelených se tak připojuje k mezinárodním mechanismům ochrany lidských práv (CAT, CPT), jež v souladu se smluvními závazky ČR již léta požadují, aby český stát oddělil vyšetřování trestných činů policistů od resortu vnitra, který v těchto věcech může být podjatý.

Plné znění stanoviska 16:42 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

25. 08. 2005

Pitomých prohlášení o CzechTeku 2005 jsou mraky: na špičce je politolog Bohumil Doležal

Čtvrtek 28. července

Na ČR se chystá pohroma v podobě nájezdu tisíců milovníků nesnesitelné hudby, zvané techno. Nemytí a aspoň zčásti i zfetovaní nájezdníci z celé Evropy budou minimálně po víkend znepříjemňovat život náhodně vybrané české vesnice a při té příležitosti důkladně zpustoší její okolí. Poté, co se rozejdou, je policie rozežene. Můžeme se utěšovat tím, že je to přece jen lepší než teroristické atentáty. Jinak si myslím, že nejvhodnějším terénem pro pořádání akcí tohoto druhu je Sahara.

Tuto perlu naleznete v článku na serveru cs-magazin.com 15:21 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

24. 08. 2005

Výroky k podělání: Husák1., aneb "vznikla v tom loňském roce poměrně velká škoda, která dosáhla 1 milion korun, bylo tam poničeno několik hektarů porostu"

Název: CzechTek, datum vydání: 28.7.2005, zdroj: Televize ČT1, relace: Události, komentáře, autor: Vladimír Kořen, Martin Rusek

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Pokud by se účastníci začali sjíždět na soukromý pozemek bez souhlasů jeho majitele, bude policie připravena ukončit tuto akci, ještě než začne?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: Samozřejmě, policie bude připravena a policie je připravena po celé republice.

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Ukončili byste tu akci, pokud by to bylo bez souhlasu majitele pozemku?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: Pokud bychom měli informace od majitele pozemku, že nesouhlasí s tím, aby na tento pozemek kdokoliv vstupoval bez jeho povolení, tak samozřejmě ano.

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Jinak by party pokračovala?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: Jinak by party pokračovala.
(…)

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Na jaké trestné činy se budete zaměřovat? Už jsme slyšeli, že by to mohla být distribuce drog, i podle vašich minulých zkušeností.

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: To je ta sekundární trestná činnost, která se dá předpokládat v době konání té akce. My se budeme zaměřovat ale i na celou řadu ekologických trestných činů, protože jak už zaznělo v upoutávce relace, vznikla v tom loňském roce poměrně velká škoda, která dosáhla 1 milion korun, bylo tam poničeno několik hektarů porostu, takže to je pro nás určitý způsob, jak můžeme dokumentovat tuto trestnou činnost.

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Jak vám ztěžuje práci, že neznáte organizátory, protože oficiálně žádní neexistují?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: Ztěžuje nám to práci velice. My, tak jak řekla paní doktorka, vůbec nemáme ambice, abychom zakazovali tyto akce nebo abychom je překazili, to v žádném případě ne. Ale my máme za úkol, abychom dodržovali zákon a abychom vymáhali na občanech dodržování zákona a v tomto případě mám takový dojem, že skupina lidí se nechce podřídit a nechce se podle zákona chovat. To samozřejmě bude vyvolávat určitá opatření ze strany policie.

Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster): Budete to prostě monitorovat?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta: Budeme to z počátku monitorovat a v případě, že dojde k porušení zákona, tak bezesporu přerušíme celou akci.

18:45 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Výroky k podělání: Bublan 2., aneb "Tam vůbec žádná přístupová cesta není k tomu pozemku."

S odstupem více než tří týdnů se dají vyhodnotit jednoznačné důkazy proti premiérovi, ministrovi vnitra a jeho náměstkovi a dalším. Frekvence 1 vysílala 1. srpna rozhovor s ministrem Bublanem. Z něj jsem vybral neuvěřitelné výroky o důvodech zablokování přístupové cesty k pozemku, kde se měl CzechTek 2005 konat.

Press klub Frekvence 1 - František Bublan, datum vydání: 1.8.2005, zdroj: Frekvence 1, relace: Press klub.

Moderátor (Petr Šimůnek): Víte co mě zajímá, kdy, kdy ti lidé podali trestní oznámení tak, aby policie na ně mohla reagovat?

Host (František Bublan): No, podali to tuším v sobotu, v době, kdy se začali obsazovat jejich pozemky.

Moderátor (Petr Šimůnek): Ale vy jste začali přeci zabraňovat technařům, aby přišli na ten pozemek už v pátek?

Host (František Bublan): To máte pravdu, protože nebylo jasné, zda ten pozemek skutečně jaksi mají pronajatý.

Moderátor (Petr Šimůnek): Počkejte, ale oni měli v ruce smlouvu?

Host (František Bublan): Ta smlouva se musela ověřit, muselo se ověřit, zda ten majitel, komu ten pozemek patří, zda skutečně ten majitel s tím souhlasí, byl to.

Moderátor (Petr Šimůnek): Proč se to muselo ověřit?

Host (František Bublan): No, protože vloni jsme měli naprosto opačnou zkušenosti, že se obsadilo nějaké místo a.

Moderátor (Petr Šimůnek): Ale to neměli v ruce smlouvu?

Host (František Bublan): Já chápu, ale tady bylo potřeba skutečně ověřit, zda tu smlouvu podepsal ten, komu ten pozemek patří a to se jako přes noc dělalo dost těžko.

Moderátor (Petr Šimůnek): Pane ministře, já v žádném případě nechci nadržovat technařům, ale prostě, když mají v ruce smlouvu o pronajatí pozemku, proč je tam nepustíte, když oni si za to zaplatili, za ten pronájem?

Host (František Bublan): Říkám vám to znovu, muselo se ověřit, že skutečně tu smlouvu podepsal ten majitel, to je jedna, věc, druhá věc byla.

Moderátor (Petr Šimůnek): Ale já pořád nechápu, proč se to musí ověřovat, prostě oni mají podepsanou smlouvu a je věcí jich a toho majitele, jestli je pravá nebo ne.

Host (František Bublan): Dobře, tak já vám to řeknu jinak. Měli podepsanou smlouvu na část nějakého pozemku, k tomu pozemku přímo nevedla žádná cesta, tak se muselo ověřovat, zda ti ostatní majitelé těch pozemků, souhlasí s tím, aby přes jejich pozemky se tam dopravovala nějaká těžká vozidla a podobně.

Moderátor (Petr Šimůnek): Pane ministře, majitel té louky, které jí pronajal říká, že i přístupová cesta je jeho.

Host (František Bublan): Ne, to není pravda.

Moderátor (Petr Šimůnek): To tvrdí.

Host (František Bublan): To tvrdí možná on, ale starosta města Přimdy mě to dneska popřel, říkal, že to není pravda.

Moderátor (Petr Šimůnek): Dobře, ale na tu.

Host (František Bublan): Tam vůbec žádná přístupová cesta není k tomu pozemku.

Moderátor (Petr Šimůnek): A na tu louku se ale dá jet po nějakých veřejných cestách?

Host (František Bublan): Dá se jet po dalších loukách ty louky patří někomu jinému.

Moderátor (Petr Šimůnek): Ale tam je vždycky věcné břemeno, že musí nechat přejet na ten pozemek přeci.

Host (František Bublan): To samozřejmě byla v tomto případě, to se jednalo o mnoho vozidel, tak by s tím ti ostatní majitelé museli souhlasit a ti s tím nesouhlasili.

Moderátor (Petr Šimůnek): Čili vy jste zasáhli proto, že oni neměli souhlas těch okolních majitelů pozemků?

Host (František Bublan): Nejdřív se, nejdřív se prověřovalo, zda skutečně mohou na ten pozemek vjet, zda ta smlouva je platná, zda ten majitel s tím souhlasí, potom samozřejmě už přišla ta trestní oznámení, protože ti lidé se tam dostávali po naprosto různých lesních cestách, káceli tam stromy a podobně, nakonec se umístili na jiném pozemku, než na to, který měli pronajatý.

17:59 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

22. 08. 2005

Otevřený dopis Johna Bocka ministru vnitra Františku Bublanovi


Pane ministře,

věřím, že s ohledem na Vámi dosaženého vzdělání a životních zkušenosti připustíte, že věci zdánlivě spolu nesouvisející, spolu souvisejí a potvrzují, že stav jedné části celku (hmoty, uskupení, společenství i celého vesmíru etc.) je odrazem jednáni či chování jiné jeho součásti.

Tím, že do omrzení hájíte oprávněnost brutálního zásahu proti účastníkům Czech Teku, s tvrzením, že zásah byl oprávněn, tvrdíte zároveň, že chování většiny policistů v této zemi je taktéž zcela oprávněné, jen se bohužel opakovaně vluzuje drobná chybička.

Bohužel "chybička" zcela podstatná, systémová. Jestliže totiž policisté nemají úctu k občanům, respekt k jejich právům a svobodám, jestliže se v každodenním styku s nimi chovají nadřazeně, arogantně a v nemalé míře výhružně, jestliže i při běžné silniční kontrole dávají najevo svojí nadvládu a zpupnou moc, kterou ze zákona nemají nijak propůjčenou, a vymáhají od řidičů "odpustek", namísto řádné pokuty, jestliže při úkonech při trestním řízení neplní zákonem stanovené postupy, důkazy zkreslují, místo nich prefabrikuji účelově jiné, aby tak jimi obviněného za každou cenu usvědčili z něčeho co nespáchal, jestliže se opakovaně dopouštějí nejen excesů a kárných poklesků, ale vyloženě trestných činů, nejsou za ně trestáni a je jim dovoleno odejít ze služby, mnohdy s veškerými výhodami, pak logicky, pane ministře, musí docházet k takovým zvrácenostem, jaké praktikovali Vaší lidé, dají li se vůbec tak označit, kteří mají chránit bezpečí, zdraví a majetek druhých, proti jiným mladým lidem. Potlačili v sobě přirozené samčí dispozice, narušili sociální koherenci, mlátili a tloukli mladé ženy, které je ani v nejmenší nemohly nijak ohrozit, či jakkoli poškodit cizí majetek. Psychopatologický projev těchto zběsilců, neboť jejich chování a jednání nelze ani nijak jinak označit, vykazuje stejnou dispozici odosobnění a odlidštění, kterou lze vysledovat u všech těch anonymních zrůd z komunistických a nacistických koncentračních táborů, polpotovských či čínských ochránců nové kultury, srbských, chorvatských a albánských válečných zločinců, sovětských hrdlořezů v Afganistanu, ruských vrahů z Čečenska a vůbec všech ke zločinu disponovaných jedinců, kteří se ve jménu zákona, ideologie a pořádku dopouštějí násilí, brutality a zvěrstev vůči druhým, zločinu proti lidskosti.

Vše co ti, jak jste je eufemicky nazval, "neslušní" policisté praktikovali při Vámi obhajovaném a dle Vás oprávněném zásahu, nebyl žádný exces, ale důsledek toho, jací jedinci jsou k policii přijímáni a jak svými psychickými, morálními i inteligenčními dispozicemi splňuji náročnost policejní profese. Je to v nemenší míře také ilustrace toho, kdo jak je přijímá, jací lidé a s jakou minulostí je školí a vzdělávají, kdo jsou jejich nadřízení.

Celý článek na serveru czechtek.bloguje.cz 23:25 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

16. 08. 2005

Právní expert Českého helsinského výboru: Policejní brutalita se trestá jen slabě

Tvrdý zásah proti účastníkům víkendového CzechTeku považuje Pavel Bílek, právní expert a zástupce výkonné ředitelky Českého helsinského výboru, za nezdůvodnitelný. Téměř tolik chyb, kolik na louce na Tachovsku předvedli policisté, však podle něj mají na kontě i vládní politici.
"Z jejich výpovědí víme, že se o zásahu bavili už dopředu. Nedokážu pochopit důvod. Podobnou akci by měla umět úplně běžně vyřešit policie na úrovni okresu, maximálně kraje. Politická intervence předem je naprosto nepřijatelná. Je to citelný zásah do činnosti policie," říká Pavel Bílek.

HN: Teď politici dělají prakticky totéž s tím rozdílem, že úkolují, kdo by měl zásah prošetřit. Je to v pořádku?
Rozhodně ne. Od předsedy vlády a ministra vnitra je chyba, když předstoupí před novináře a řeknou jim, že rozhodli, že věc prošetří krajské státní zastupitelství. Jednoznačně to zavání politickou objednávkou. Já tedy nepodezírám zastupitelství, že bude postupovat podle nějakých instrukcí ze shora. Ale je špatně, že bude "konat", až když se na tom dohodne premiér s ministrem. Prošetřit by to mělo z úřední povinnosti či podnětu občanů, který jim přijde.

HN: Premiér se proti nařčení, že ovlivňuje práci policie, brání tím, že jako ústavní činitel má povinnost se k věcem vyjadřovat. Co si o jeho argumentu myslíte?
Že je to obrovské nedorozumění. Když premiér - a řekl to několikrát - prohlásí, že podporuje zákonný zásah proti CzechTeku - tak to logicky policii nějakým způsobem ovlivňuje.

Celý článek na serveru iHNed

Policejní stát? Ne, děkuji!

17:15 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

15. 08. 2005

Liga lidských práv ostře odsuzuje nezákonný policejní zásah na CzechTeku

Liga lidských práv ostře odsuzuje nezákonný policejní zásah na CzechTeku a vyzývá ministra Bublana k okamžitému odstoupení.

Policie omezila v demokratické státě zcela nepřijatelným způsobem práva zaručená občanům Listinou základních práv a svobod (pozn. 1).

1. Bez právního důvodu omezovala na veřejných komunikacích svobodu pohybu osobám, které se po nich pokojně pohybovaly.

2. Protiprávně a hrubým způsobem jako orgán veřejné moci narušila soukromoprávní vztah mezi pronajímatelem pozemku a organizátory taneční party. Tím zmařila účel uzavřené nájemní smlouvy a způsobila újmu oběma smluvním stranám.

3. Nezákonným zatarasením přístupu na právoplatně pronajatý pozemek uměle vyhrotila situaci. Situace tak logicky musela dospět v některých případech k násilným střetům.

4. Použila vzhledem k situaci naprosto neadekvátní prostředky, když během zásahu zranila několik desítek osob.

Na rozdíl od organizátorů akce, kteří si po problémech v minulém roce v dobré víře pronajali pozemek a tím prokázali snahu vyhovět požadavkům zákona, se policie z nepochopitelných a nepřijatelných důvodů rozhodla nad zákony postavit. Policie v právním státě nemůže presumovat protiprávní chování účastníků soukromé akce.

Celý článek na serveru Ligy lidských práv 17:18 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

14. 08. 2005

Plnou parou back! - koncert za lidská práva v klubu Roxy 16. srpna zdarma

V úterý 16. srpna, v předvečer prvního poprázdninového zasedání vlády, proběhne v klubu Roxy koncert za lidská práva - Plnou parou back! Na hlavním sále vystoupí Moimir Papalescu & The Nihilists, Indy & Wich, Gaia Mesiah, Skřehule, Dunumba. O patro výš v NoD zahrají djs Maara (Metro), Z-aires (Mayapur), Toxor (Strahov), Crome (Waste Technol.), Yukimura (Mustakillah) a RaveBoy (Messiah komplex). Těšit se můžete teké na juggling performance by Agripa. Program začíná už v 18 hodin, VSTUP JE ZDARMA! Všichni vystoupí bez nároku na honorář, děkujeme Linhartově nadaci za bezplatné zapůjčení Roxy.

16:44 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

10. 08. 2005

Poslanec a místopředseda výboru pro obranu a bezpečnost PSP za KDU-ČSL Pavel Severa je nesvéprávný hlupák

O tom, že poslanec a místopředseda výboru pro obranu a bezpečnost PSP za KDU-ČSL Pavel Severa je populista a demagog, se ví již dlouhá léta. Jeho argumentace související s kriminalizací držení drog vzbuzovala kritiku odborníků i liberální veřejnosti. Severův článek publikovaný na osmé straně deníku Právo 6.8.2005 s titulkem Jak pořadatel ztloukl policii i technaře je, jak se ostatně dalo čekat, prošpikován nehoráznými hloupostmi, kterými nás vládní činitelé a policie krmí již více než týden. Opakovaná lež se ale pravdou v informační společnosti k jejich překvapení a nelibosti nestává.

"Pořadatelé této akce byli buď naprostí diletanti, anebo podvodníci, kterým nešlo o zorganizování dobré akce, ale jen o to vybrat od účastníků poplatek. Není přece možné sdělit účastníkům místo konání akce až v den konání akce samé. Není možné je posílat na byť deklarované pronajaté pozemky přes soukromé pozemky jiných osob, které si tam tuto akci nepřejí. Neobstojí argument, že cesta je věcné břemeno a musí být umožněn průjezd - ano, ale za účelem obdělávání pozemku a péči o tento prostor. Není možné tam poslat stovky osobních a nákladních automobilů a tvářit se, že nic nepoškozují. Pořadatel by zasloužil pár facek za to, že pouze vyinkasoval peníze, nezajistil nic, neinformoval ani účastníky, ani policii, ani občany sousedních obcí a ani majitele sousedních pozemků. Proto byli účastníci rozhořčeni na policii v přesvědčení, že jsou na řádně pronajatém pozemku, řádně připravené akci a že je policie bezdůvodně šikanuje. Proto si zoufali zemědělci na sousedních pozemcích i občané okolních obcí."

Takže Pavle Severo, náš zavilý politický hlupáku bez přiměřeného právního vědomí a pořádného vzdělání:

  1. Czechtek se organizuje už zhruba deset let podobně jako podobné akce po celém světě bez oznámení místa, vzhledem k tomu, že se obvykle koná na pozemcích ve vlastnictví státu či jiného veřejnoprávního subjektu bez povolení. Letošní Czechtek se na rozdíl od zmíněných akcí konal na soukromém pozemku se souhlasem majitele.

  2. Příjezdová cesta je vyasfaltovaná a vede po okraji cizích pozemků a je veřejnou komunikací. Žádná vámi zmíněná omezení pro ni neplatí.

  3. Pořadatel inkasoval peníze za odvoz odpadků a vyčištění pozemku.

  4. Nevím o právní povinnosti informování policie, sousedních obcí nebo majitelů sousedních pozemků.

  5. Občané sousedních obcí si zoufali, protože policie nepustila účastníky na legálně propůjčený pozemek. Pozemek byl vybrán skvěle, byl u dálnice, která je sama o sobě velmi hlučná, a zároveň příjezd k němu byl po asfaltované komunikaci přímo od dálničního sjezdu, čili okolní obce nemusely o přijíždějících autech vůbec vědět.


JOINT PRO SEVERU


14:28 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

09. 08. 2005

Výroky k podělání: Paroubek 2., aneb "Já přeci jsem tady jako premiér k tomu, abychom, abych hájil tyhlety obyčejné lidi!"

Premiér Paroubek v rozhovoru na BBC uvedl kromě jiných naprostých pitomostí i toto: "Já přeci jsem tady jako premiér k tomu, abychom, abych hájil tyhlety obyčejné lidi." Podívejme se do české ústavy:

Článek 2
(1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
(2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.
(3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.
(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Článek 3
Součástí ústavního pořádku České republiky je Listina základních práv a svobod.

Článek 67
(1) Vláda je vrcholným orgánem výkonné moci.

Článek 77
(1) Předseda vlády organizuje činnost vlády, řídí její schůze, vystupuje jejím jménem a vykonává další činnosti, které jsou mu svěřeny Ústavou nebo jinými zákony.

Takže co kdybychom kromě zákona o shromažďování i zákonu o obci teď díky zpackanému zásahu proti Czechteku 2005 doplnili i tu ústavu?
14:48 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

05. 08. 2005

Výroky k podělání: Paroubek 1.

"Připomínám, že organizátoři loňské technoparty byli před pár dny odsouzeni k úhradě škod ve výši 750 tisíc Kč. To, jestli ovšem své peníze poškození někdy uvidí, je velmi nejisté.", Cesko.iHNed.cz (4. 8. 2005, 17:56)

"To jednání je nařízeno na 14. září a ve spise je skutečně uvedena škoda asi 750.000 korun," uvedl Kříž. Sám neví, že by se nějaký proces v souvislosti s loňskou technoparty konal. Teoreticky by se mohl konat občanskoprávní spor. Ten by ale nerozhodl o náhradě škody dříve, než soud v trestním řízení rozhodne, zda je obžalovaný muž skutečně vinen, vysvětlil soudce. (ČTK, není k dispozici online)
- Jiří Paroubek je nenapravitelný lhář, vykopněte ho už konečně někdo!

19:16 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Už je to tady: přihlásili se policisté, kteří na záznamu surově zbili nebránícího se účastníka Czechtek

Jak uvedla ČTK, přihlásili se policisté, kteří byli na videozáznamu zachyceni, jak surově napadli účastníka technoparty CzechTek. Na záběrech, které byly zveřejněny ve středu, je vidět čtveřici těžkooděnců, kteří nejdříve povalí jednoho z mladíků na zem a poté ho bijí tonfou, přestože jim neklade žádný odpor. Jeden z nich do ležícího těla také kope.
17:48 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Výroky k podělání: Bublan 1.

"Bublan: Účastníci byli včas a několikrát vyzýváni, aby ten prostor opustili. Většina jich odešla, zůstali víceméně ti, kteří se chtěli prát, nebo ti, kteří nebyli způsobilí, aby odešli."
- viděl jste pane ministře záběry z policejního vrtulníku?!

Naznačil také (Bublan), že ministerstvo vnitra vybere nezávislou advokátní kancelář, která by měla ve věci vystupovat jako nezávislý arbitr.
- pane ministře, nebylo by lepší se obrátit třeba na Ústav státu a práva nebo na právnické fakulty českých universit?! Ono i u advokátů platí, čí chleba jíš, toho píseň zpívej ;-)

Z článku Bublan je pro vyšetření zásahu parlamentní komisí
17:35 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

04. 08. 2005

Strana jménem Czechtek

Poněkud chaotický sen z dřímotinky na cestě vlakem ze středeční demonstrace na pražské Letenské pláni aneb Stanislav Penc a Ivan M. Jirous: "Neserte se do nás, my se do Vás taky neserem!"
Celý článek na serveru Britské listy 11:16 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

03. 08. 2005

Policisté u Mlýnce riskovali své zdraví, ale nebezpečí čeká i po návratu domů

Každá akce vyvolává reakci. Pokud policisté podle všeho zcela nezákonně napadli taneční párty na louce u Mlýnce u Tachova, nemohli očekávat, že tisícihlavý dav před nimi uteče. Účastníci výzvy slyšet vůbec nemuseli a především všichni absolvovali desítky hodin ve školách všeho druhu, kde jim učitelé vysvětlovali kromě jiného i jejich teoretická občanská práva. A jako pedagog a rodič se nemohu podivovat nad tím, že teenager bez životní nebo totalitní zkušenosti jedná tak, jak jsme viděli.
Celý článek na serveru Britské listy 11:14 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

02. 08. 2005

Paroubek je vůl a politická mrtvola - o co tu ale jde?!

Téměř milého českého oslovení vůl je možná pro premiéra Paroubka škoda. Jeho dnešní neuvěřitelné prohlášení, které publikoval server Lidovky.cz a Lidové noviny je hozenou rukavicí všem občanům této země. Lži, křivá obvinění a totální nesmysly chorého bolševického mozku politika, který měl zachránit ČSSD před krachem, dokazují morální bídu české politické "elity". Je jen otázkou, do jaké míry jde o práci stranického backgroundu, který možná jen odvádí pozornost od některých dalších caus. Neuvěřitelnost postoje policie, ministra vnitra a premiéra přesahuje všechny meze. O co tady, ksakru, jde?
10:28 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

01. 08. 2005

Politická objednávka policejní zvůle

Letošní zmařený a brutálně potlačený CzechTek 2005 Free Music Festival se stal vizitkou nejen vládní strany, ale i prakticky celé české politické elity a její politické „kultury“. Prokázal omezené schopnosti vedení Policie ČR, státního zastupitelství, bohužel i řady médií a pasivitu většiny veřejnosti. O to větší by ale mohl být jeho dopad. Volání po demisi premiéra a ministra vnitra je jen minimálním požadavkem.

Podobné střety související s nonkomforní muzikou mladší generace samozřejmě nebyly a nejsou ojedinělé. Pro generaci padesátníků je jistě hořkou vzpomínkou esenbácký masakr v roce 30. března 1974 v Rudolfově u Českých Budějovic, kde měli hrát Plastic People spolu s DG 307 na rockové přehlídce. V restauraci Amerika však tehdy vystoupila jen pražská hardrocková skupina Adept, během jejíchž koncertu brutálně zasáhla Veřejná bezpečnost a řadu návštěvníků zbila. Totalitní režim tehdy mládež zastrašoval a jeho dnešním sociálně-demokratickým pohrobků jde především o předvolební body. Dnešní teenageři ale mají nebývalé digitální informační zbraně a ty politická elita ještě nezaregistrovala.

Dnešní online média dokumentují vše a premiér Paroubek o ministr vnitra Bublan nemají žádnou šanci odvrátit bumerang svých předčasných výroků. Policie a ani předvolební štáb ČSSD nepředpokládali, že majitel pozemků, kde se konal loňský i letošní Czechtek, po loňském trestním oznámení letos organizaci podpoří. Jak už to bývá, plány na exemplární zásah se zhroutily jako domeček z karet a rozjetou mašinérii už nedokázal nikdo zastavit. A doufejme nikdo již nezastaví zasloužené potrestání všech aktérů. Politické body může nyní získat opozice a pochybuji, že nabídnutou smeč zahodí.

V době, kdy doufejme již začíná soumrak zastupitelské demokracie a nadvlády byrokratických a stranických elit, by se vývoj mohl lokálně urychlit. Občanská společnost by proto neměla aktuální šanci promarnit. Prostředky má.
12:26 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Další protestní akce a očité svědectví

Protokol o podání vysvětlení

tel 374 790 311

podle §12 zákona č.283/1991 Sb, o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, které jsme podali v Boru na obvodním oddělení dne 31..2005 v 14:05 hod předmět vysvětlení je poškození vozidla zásahem policie ČR

Č.j. ORTC # 929 -1/BR 2005

přepis z listu protokolu o podání vysvětlení s panem Ondřejem H.

Byl jsem řádně poučen na o protokolu o podání vysvětlení tomuto rozumím a chci učinit oznámení na poškození mého vozidla policií ČR.

Dne 29.7.2005 okolo 01:00 hod. Přesně nevím jsem společně s kamarádem Pavlem K., přijel v koloně společně s dalšími vozidly, projeli jsme nějakou vesnicí asi Újezd pod Přimdou a pak po mostě přes dálnici na louku ve směru od dálnice na okraji lesa. Dne 30.7.2005 jsem pak dozvěděl, že akce není povolená a že policie zasáhne. Chtěl jsem odjet ale protože jsem si tak hodinu před tímto zjištěním vypil nějaký alkohol a nemohl jsem řídit, tak jsem se snažil domluvit s některým z policistů, co mám dělat a bylo mi řečeno, že se máme sbalit a sedět v autě, že by to mělo být v pohodě. Společně s Pavel K, jsme to udělali a když policie kordonem začala zakročovat tak jsme seděli v autě. Když přišli k nám tak, začali nám mlátit do auta obušky a kopali do auta a nadávali nám vyloženě sprostě. Seděli jsme pořád v autě a snažili se jim vysvětlit, že nic neděláme a nemohu řídit. Nakonec jsem byl donucen odejet s autem na spodní část louky, kde to bylo klidné a ptal jsem se tam nějaké dopravní policie (' dodatek policejního příslušníka jsme si vyfotili a máme i audionahrávku') co mám dělat ať pojedu ještě dál na kraj. Tedy museli jsme poodjet a pak jsme zastavil a zhasl motor a seděli jsme v autě a čekali. V tom došlo k druhému razantnímu zákroku policie, kdy se policisté dostali až na 10 metrů od mého auta. Nejednou přiletěla do auta oknem u řidiče dýmovnice a spadla na podlahu u spolujezdce. Okno u řidiče bylo pootevřené asi tak napůl a nerozbilo se. Hned přiletěla druhá a mi jsme oba dva vyskočili hned ven. Policisté se nám smáli a říkali ať hned vypadneme pryč. Když jsme se snažili s Pavlem dýmovnici vyndat tak nás napadli a zbyli a proto jsme raději utekli. Pak jsme se na křičeli až zavolají hasiče, že nám auto vyhoří. Přemlouvali jsme pak policisty ať mě mě pustí k autu, že v klidu odjedu. Asi po 5 minutách mě tam pustili. Auto jsem otevřel a větral, zase mi policisté nadávali a křičeli ať jedu pryč (byl jsem obklíčený policejním kordonem) Tak jsem tedy odjel. Zapoměl jsem že skutečně přijeli hasiči, ale nic nehasili. Odjel jsem na výjezd z louky a na silnici jsem zjistil rozsah poškození auta. Poškozena je sedačka u spolujezdce a to z boku od dýmovnice, dále pak plasty na prahách, koberec na podlaze u řidiče a spoulezdce, dveře u spolujezdce jsou popálené, lak na vnitřní části dveří u spolujezdce jsou popálené, čalounění vnitřních dveří spolujezdce popálené. Jiné poškození jsem nezjistil, odhaduji škodu na 5000Kč maximálně. Pokud jsem jsem dotázán zda vím, kdo mi hodil z policistů dýmovnici do auta, tak uvádím, že ne, protože někteří neměli ani čísla označení a nechtěli mi své čísla říci. Chci dodat že poškození auta mám nafoceno a předložím to později policii. Beru na vědomí, že moje oznámení bude postoupeno na OŘ policie ČR v Tachově k dalšímu řízení. Podepsáno v 14:45 hod. Vyslechl mjr. K. Fišpera

Celý výslech na policii mám taktéž nahraný.

(¨ještě dodávám, že když jsme vyskočili z auta, které bylo plné slzného plynu tak jsem nic neviděl, na jednou jsem před sebou viděl policajty, kteří mě začali mlátit do hlavy zad a nohou # neváhal jsem a začal utíkat když jsem se otočili viděl jsem jak slzná dýmovnice podpálila plast na sedačce když jsem se snažil na ně křičet ať to uhasí, tak nic nedělali ještě na mě křičeli a vyhrožovali , že mi tam klidně hodí další. Slova, která to vše doprovázela budu citovat #zmrdi, fetáci, teplouši # foto policajta, který mě mlátil když jsem se snažil vyndat dýmovnici přikládám) Na mojí výzvu ať mi nahlásí policista své služební číslo, že je to jeho povinnost daná ze zákona jsem byl poslán doprdele, druhý policista měl své služební číslo zakryté # ani na druhý pokus jsem se číslo nedozvěděl a když jsem se ho snažil z blízka vyfotit byl mi nastříkán do obličeje slzný plyn vzdálenost byla asi tak 2m)

08:42 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog