Jankovy názory

Archiv

31. 07. 2005

Ministr a okresní policejní šéf v rozhovorech dokazují svou nekompetentnost, právníci, rozcupujte je !

Z článku ze serveru iDnes Bublan: Neměli porušovat zákon:
"Premiér Jiří Paroubek vám volal. Shodli jste se na nějakém postupu?"
Ano. Že budeme postupovat razantně a nedovolíme masové shromáždění na nedovoleném místě, protože potom se to už těžko rozpouští.
Z článku ze serveru iDnes Policie popřela, že zásah na CzechTeku řídili politici:
"Pražští policisté pak získali vyjádření majitele louky, kterou měli účastníci pronajatou. "Vypověděl, že počet účastníků měl být okolo padesáti," řekl policejní ředitel. Majitel Konstantin Plesky ale tvrdí, že žádné omezení nestanovil."
Doplněno v pozdních večerních hodinách o odkaz na Britské listy a precizní článek Stručně - Czechtek a paragrafy - Kde Policie ČR porušila zákon a jak se mohou postižení účinně bránit:
"Nelze zde nezmínit na první pohled banalitu: spekulace ministra vnitra o okolnostech kontraktu mezi dvema soukromými osobami ("majitel pozemku, chudák, asi nevěděl, co podepisuje"), už se jeví jako až humorná stupidita, pokud však jde o daný kontext, takové posuzování soukromoprávního vztahu představitelem exekutivy má své souvislosti a není to taková legrace."
- ten chlap se snad opravdu zbláznil...
16:45 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Policejní postbolševici splnili politické zadání - Bublane a Paroubku odstupte!!!

Policejni postbolševičtí pohůnci opět zmlátili naše děti, zřejmě se to stává v této zemi tradicí. František Bublan a Jiří Paroubek, kteří jejich nesmyslné řádění a plýtvání veřejnými prostředky (odhad přímých nákladů na zásah je nejméně 25-30 milionů Kč) svými vystoupeními a politickou objdnávkou způsobili, by měl odstoupit. V normální zemi EU by weekend v křesle nepřežili. Co ještě dodat? Snad jen pár odkazů:
http://www.rozhlas.cz/izurnal/cesko/_zprava/182516: "V době zásahu policie uzavřela dálnici D5. Podle policejní mluvčí Číhalové z důvodu, aby nebyla ohrožena bezpečnost a aby byl umožněn bezpečný odjezd účastníků z uvedených prostor a přilehlých komunikací."
- nebylo to náhodou tím, že nechtěli, aby svědky byli zahraniční turisté?!
http://www.rozhlas.cz/izurnal/cesko/_zprava/182531: "Většina účastníků technoparty se nepohybovala na pronajaté louce, ale na okolních pozemcích. Přivolaný soudní znalec uvedl, že by škoda mohla přesáhnout pět tisíc korun, tedy škoda na těchto pozemcích. Policie proto zahájila akci, aby předešla případnému trestnému činu, uvedl ředitel místní policie."
- kolik byla zjištěná škoda před a po zásahu, ty policejní šmejde?!
http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/182484: "Na dálnici k Rozvadovu se v pátek odehrál smutný příběh arogantních, náhlým služebně nařízeným snížením intelektových schopností postižených policajtů, kteří se snažili dodržet předem naplánovaný scénář zabránění CzechTeku. Proti smlouvě, kterou nabízel jeden "sebevražedný" dobrovolník z řad technařů, a který se tím jistě vystavil budoucímu trestnímu postihu, nabízel policejní mluvčí pouze lživé tvrzení. Majitel pozemku prý smlouvu zrušil, prý to měla policie písemně, prý ten papír leží kdesi na policejní lampárně v Tachově. Kdo by chtěl podobnému tvrzení asi uvěřit? Smlouvu o pronájmu pozemku zástupce účastníků CzechTeku předložil, proč nebyla policie schopna předložit i svůj tzv. důkaz? Jestli ho neměla, pak šlo o brutální policejní šikanu.Na základě svého vlastního lživého tvrzení se poté policie tvářila být přinucena prohlásit akci technařů za nelegální a zaútočit policejní ozbrojenou přesilou na polonahé skoroděti. Bravo! Co přijde příště? Ani se mi nechce domýšlet. Skrz televizi se mi nějaký reportér odpoledne snažil přiblížit zásah policie. O technařích, kteří se chtěli dostat na svůj legálně zajištěný mejdan, hovořil jako o "útočnících". Na tenhle termín si vzpomenu, až mi příště bude policejní komando bránit ve vstupu do mého bytu s odůvodněním, že někde na nějaké policejní stanici leží papír, podle kterého mi ten byt nepatří."
http://www.geocities.com/rudyjoska/index.htm: "Velitel brutalniho zasahu je byvaly estebak Frantisek Pachl, zastupce policejniho reditele v Tachove, uvedeny na Cibulkovi pod r. c. 178418"
"Po cestě jsme hovořili s německými policisty, kteří se chovali velmi přátelsky a říkali, že něco takového nechápou a jsou šokováni."
- doufejme, že o tom podají hlášení svým nadřízeným a německé ministersrtvo zahraničí se brzy poptá, proč jsou jejich občané v ČR bezdůvodně mláceni.
CzechTek 2005: policie zmlátila naše děti, nás nechá tvrdnout na ucpané dálnici a nám je to jedno
: "Bublan je vůl"
"Ministr Bublan jako osoba zodpovědná za zákrok nechal zmlátit naše děti, vystavil je neopodstatněnému riziku a nás nechal trčet v koloně na zacpané dálnici. Kdyby měl tenhle člověk soudnost, nic z toho se nestalo. Kdyby měl dostatek lidské slušnosti, omluvil by se ve večerních zprávách v televizi a o hodinu poté by situaci vyřešil služební zbraní v klidu své kanceláře. Kdyby měl dostatek politické slušnosti, tak by po omluvě v televizi alespoň odstoupil s tím, že jeho strana o ničem nevěděla a je to jen jeho osobní lapsus."
"Není ani slušný člověk, ani slušný politik, je to sociální demokrat. Pamatujme na to prosím v den voleb, protože to začíná mlácením tanečníků a končí to lágry."
Policejní stát? Ne, děkuji!
13:28 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

29. 07. 2005

Policejní sr... použili proti účastníkům CzechTek vodní děla...

iDnes: "Policisté rozhánějí technaře na dálnici D5 vodními děly. Odtahují jejich auta. Zasahují také těžkooděnci. Na dálnici stojí mnohakilometrové kolony. Účastníci CzechTeku zablokovali dálnici na protest proti tomu, že jim policie nedovolila vjet na louku v Mlýnci na Tachovsku." 13:41 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Policejní sráči brání účastníkům CzechTeku za každou cenu

http://www.freetekno.cz/
Proč policie záměrně dezinformuje?
CzechTek na Tachovsku zablokoval dálnici

A proč sráči? Včera v poledne v Praze na refýži tramvaje na Míráku zkolabovala v šíleném horku asi sedmdesátiletá stařenka. Zavolal jsem na 158, což je jediné číslo, které si pro takový případ pamatuji a které se snad jako jediné nezměnilo. Na sanitku jsme čekali čtvrt hodiny, pomáhali jsme ji jen tři, přitom tu byly desítky lidí. No nic. Kolem ale šli i dva policejní sráči (a to doufám, že nebyli vysláni dispečinkem, zda jsem do telefonu nekecal...) a bylo jim to fuk...
12:14 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

28. 07. 2005

Windows Genuine Advantage pro srandu králikům...

Kontrola systému Windows Genuine Advantage je realizována staženou komponentou ActiveX , která testuje legálnost OS před instalací záplat a updatů. Jednoduchý trik je napsání příkazu v javascriptu, který se napíše do adresního řádku a před stahováním vypne kontrolu:

javascript:void(window.g_sDisableWGACheck='all')

Druhý, složitější, spočívá ve vypnutí addonu, který přidává ActiveX komponenta, je popsán na http://home19.inet.tele.dk/jys05000/ ;-) 12:08 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

13. 07. 2005

Top Talent Award 2005 Europrix Multimedia: přihlášky do 15.7.2005!

Mezinárodní centrum pro nová média vyhlašuje další ročník soutěže pro mladé profesionály narozené po 1. 1. 1975 žijící v EU a pracující na kreativním multimediálním projektu.
Celý článek na serveru Česká škola 16:21 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Kompatibilita hot keys u MS

Nezdá se vám, že chlapci z lokalizačního týmu Microsoftu mají poněkud bordel v hot-keys?!

16:14 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Nový propagační web pro OS Linux

Adam Přibyl ve spolupráci s CZLUG oznamuje spuštění webu Proč používat Linux. Web srozumitelně prezentuje uživatelům výhody operačního systému GNU/Linux při jeho použití na domácím počítači. Uživatelé na webu naleznou stručnou charakteristiku operačního systému, popis několika vhodných variant Linuxu a návod, jak si ho vyzkoušet na počítači pomocí live CD. Web by se tak měl stát hlavním vstupním bodem pro uživatele, kteří mají zájem Linux vyzkoušet, případně ho začít trvale používat.

Dan Ohnesorg, předseda CZLUGu, ke spuštění webu říká: "S pomocí aplikací, jako je Firefox, Thunderbird a OpenOffice.org, se pro uživatele ztrácí rozdíl mezi jednotlivými platformami. Konečně získává možnost vybrat si platformu dle svých potřeb, ceny a nároků na stabilitu a bezpečnost. Doufám, že mu tento web bude v rozhodování příjemným průvodcem."

O GNU/Linux

Linux je pokročilý operační systém založený na myšlence otevřeného softwaru, který si v mnoha odvětvích ziskává stále větší popularitu. V současné době zaznamenavá nárůst zájmu a podpory ze strany velkých firem jako IBM nebo Novell. Velkým uspěchem je např. využití Linuxu pro zajištění chodu celé České pošty.

O CZLUG

CZLUG je české sdružení uživatelů operačního systému GNU/Linux, které se zabývá propagací a počešťováním Linuxu. Mezi další úkoly se řadí zajišťování a prosazování podmínek vhodných k dalšímu rozvoji GNU/Linuxu a otevřeného softwaru jako takového.

Adam Přibyl

Adam Přibyl, zakládající člen CZilly, je dlouhodobě činný v prostředí otevřeného softwaru a v součastnosti tvůrcem a správcem stránek "Proč používat Linux".

16:04 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

12. 07. 2005

První česká konference programu eTwinning

Národní podpůrné středisko v České republice vás zve na konferenci věnovanou programu eTwinning, která se koná ve dnech 18.-19. srpna 2005.
Celý článek na serveru Česká škola 16:21 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Výsledky slovenského výzkumu "Open Source infraštruktúra"

Výzkum přináší zajímavé závěry jako například: "Open Source softvér je možné nasadzovať v IT infraštruktúre verejnej správy, školstva a sektore malého a stredného podnikania na Slovensku ako plnohodnotnú alternatívu k tradičnému proprietárnemu (komerčnému) softvéru a vo verejných súťažiach na dodávky informačných technológií je to potrebné brať do úvahy."
Celý článek na serveru Česká škola 16:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

11. 07. 2005

Evropská unie kritizuje Česko a dalších deset zemí za nedostatečnou liberalizaci telekomunikací

Viviane Reding, Information Society and Media Commissioner: "The EU rules opening up national telecommunication markets must be fully and correctly implemented if European consumers and business users are to get the full benefits of competitive electronic communications services such as high-speed internet connections and affordable mobile communications. Our aim is to get the job done and to complete the internal market in this key sector of the economy as soon as possible." Takže už je jasné, kam vedlo souručenství Gross-Berdár-Mlynář?!
14:50 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

08. 07. 2005

WIENUX: Linux pro Vídeň

Bezplatná licence operačního systému, kancelářského balíku a dalších potřebných aplikací pro vídeňské úředníky se jmenuje WIENUX. Obsahuje kromě jiného:


Kdy se dočkáme PragUX?!

15:07 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog