Jankovy názory

Archiv

24. 06. 2005

Gabriel Berdár si před vyhazovem nasr... do huby

Tisková zpráva ČESKÉHO TELECOMU z 20.6.2005 skutečně stojí za to:

Více než 200 tisíc zákazníků se již rozhodlo pro vysokorychlostní internet od ČESKÉHO TELECOMU nebo Eurotelu a potvrdilo tak naše prvenství na trhu," oznámil generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU Gabriel Berdár. „Tohoto úspěchu se nám podařilo dosáhnout v rekordně krátkém čase dvou let, a to i přesto, že u nás rozvoj vysokorychlostního internetu, na rozdíl od jiných zemí, dosud vůbec nepodporuje stát," dodává Gabriel Berdár.

Gabriel Berdár si tak doslova pár hodin před vyhazovem doslova nasral do huby, jak by pravil klasik. Zpráva EU vyhodnocující penetraci broadbandu v lednu 2005, konstatuje, že menší je jen v Řecku a na Slovensku a rovněž, že s nárůstem je to stejné. V ČR je penetrace 2%, v Polsku 3%, v Maďarsku a Litvě 4%, v Estonsku 10%... A největší je v Nizozemí, kde žije má studentská láska, plných 19%! Řádový rozdíl je neomluvitelný. Bravo Berdár! Bravo Mlynář!
13:00 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

www.archiv.org: texty, zvukové a filmové nahrávky, software a weby pro každého

Digitální internetová knihovna se stálým volným on-line přístupem pro badatele, historiky, žáky, studenty nebo pedagogy. Jedinečný zdroj mapující a archivující vývoj Internetu od roku 1996, dnes je tu ale i více než dvacet čtyři tisíc živých hudebních nahrávek více než tisícovky umělců, více než šestnáct tisíc videonahrávek různých stopáží od shotů po celovečerní filmy, přes dvacet tři tisíc textů...
Celý článek na serveru Česká škola 10:22 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

22. 06. 2005

Novinky z Terasoftu: TS Vlastivěda 1, TS Výuka informatiky I a TS Přírodověda 2

Největší český producent výukového software pro základní a střední školy Terasoft, a. s., uvedl letos na trh tři další tituly z nové generace výukových titulů, které jsou multiplatformní a kromě MS Windows pracují i na počítačích Apple nebo v operačním systému Linux.
Celý článek na serveru Česká škola 13:25 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

21. 06. 2005

České korunovační klenoty: jedinečný CD-ROM od Digart

Tento originální CD-ROM dokumentuje české korunovační klenoty způsobem, který nemá konkurenci. Podrobná interaktivní prohlídka jednotlivých insignií, které divák může na vlastní oči vidět jen zřídka a zdálky, zpřístupňuje i ty nejmenší detaily. Titul je vhodnou pomůckou nejen pro umělecké střední školy, ale i pro výtvarnou výchovu a dějepis na školách všech stupňů.
Celý článek na serveru Česká škola 17:15 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

14. 06. 2005

Alternativa pro školy: tenký klient místo PC 2.

Technologie tenkých klientů zůstává zajímavou a efektivní alternativou všude tam, kde jde o vysokou spolehlivost nebo o co nejnižší náklady na provoz při nepříliš velkých nárocích na grafický výkon. Dnes se podívejme na některé profesionální terminály na českém trhu.
Celý článek na serveru Česká škola 17:17 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

13. 06. 2005

Alternativa pro školy: tenký klient místo PC

Technologie tenkých klientů byla již mnohokrát odepisovaná nebo zatracovaná, ale stále zůstává vážnou alternativou všude tam, kde jde o vysokou spolehlivost nebo o co nejnižší náklady na provoz při nepříliš velkých nárocích na grafický výkon.
Celý článek na serveru Česká škola 17:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

12. 06. 2005

Ustaveny odborné komise OSS Alliance

Cílem občanského sdružení Společnost pro výzkum a podporu Open Source (také OSS Alliance), které bylo registrováno počátkem května a je neziskovou organizací, je pomáhat správním orgánům při řešení otázky, zda je vhodné přejít / nepřejít na Open Source (software s veřejně přístupným zdrojovým kódem) a jejich následné využívání pro činnost státní správy, samosprávy i soukromého sektoru. Stejně tak i podpora svobodného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, otevřených standardů a bezpečnosti v oblasti softwaru, dat a telekomunikací. V neposlední řadě i v souladu s celoevropskou standardizací a doporučeními Evropské unie podporovat rozvoj Open Source systémů. Mezi další aktivity sdružení patří zejména:

Záštitu nad OOS Alliance převzalo Ministerstvo informatiky ČR. ,,Ministerstvo informatiky je zástupcem České republiky v programu Evropské unie IDABC. Jednou z oblastí, na které je program zaměřen, je i Open Source, konkrétně problematika Open Dokument Format a nové formy licence, takzvané European Union Public Licence. Vzhledem k tomuto angažmá spolupráci s občanským sdružením OSS Alliance rozhodně vítáme.” potvrdila tisková mluvčí Ministerstva informatiky, Klára Volná.

V rámci OSS Alliance působí několik odborných skupin:


Webové stránky naleznete na adrese www.oss.cz.

21:09 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

10. 06. 2005

Virtuální normalita a deviace

Od počátku biologického života po aktuální stav lidské civilizace byla realita příslušející k člověku vnímána jako skutečnost, s níž je člověk v interakci prostřednictvím svých smyslů. Takto vymezená skutečnost spolu s vnitřním světem jedince tvoří přirozený svět člověka. Z hlediska vývoje planety Země a civilizačního vývoje se však nacházíme v bodě, v němž se vedle přirozeného světa objevuje nový druh reality.
Celý článek na serveru Česká škola 18:58 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Jak se na Linux dívá slovenský Infovek

V slovenské konferenci GNU/Linux linux@list.linux.sk se objevil příspěvek Romana Baranoviče z projektu Infovek, který můžeme brát i jako impuls pro linuxovou komunitu vývojářů.
Celý článek na serveru Česká škola 18:57 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

08. 06. 2005

Odbor SIPVZ náhončím soukromého Českého Telecomu

Historie se opakuje: odbor SIPVZ s největší pravděpodobností v rozporu s pravidly hospodářské soutěže podmiňuje poskytnutí dotace #vybraným# a #malým# školám uzavřením smlouvy s Českým Telecomem.
Celý článek na serveru Česká škola 19:00 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

07. 06. 2005

Kachny a kachničky v e-mailech aneb hoax a podobné radosti

Určitě jste již dostali několik e-mailových zpráv, které pro splnění nějakého bohulibého účelu požadovaly kromě jiného i rozeslání na co nejvíce adres. Nedávno se podobný e-mail dostal i mezi školské informatiky a žije stále svým životem a koluje po internetu dál a dál...
Celý článek na serveru Česká škola 19:06 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Připojení škol do intranetu veřejné správy bude jen na rok?

České školy ještě ani nejsou připojeny v rámci SIPVZ do intranetu veřejné správy a už se je tu zpráva signalizující možné problémy. Ministerstvo informatiky oznámilo, že nebude prodlužovat Českému Telecomu smlouvu na komplexní zakázku na komunikační služby. Přitom dnešní smlouva končí bez dalšího již 23. října 2006!
Celý článek na serveru Česká škola 19:01 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

06. 06. 2005

Britské muzeum online pro výuku

Výukové online programy jsou cenným zdrojem informací pro učitele i žáky, sbírky Britského muzea jsou doslova na dosah ruky.
Celý článek na serveru Česká škola 19:07 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

03. 06. 2005

Itanium versus Opteron: to je to, oč tu běží?

Procesor Intel Itanium pro servery se stále relativně dobře prodává, v prvním čtvrtletí 2005 se s ním prodalo 6900 systemů oproti 6450 ve stejném období vloni. Obrat stoupl na $472 milionů z loňských $287 milionů, zákazníci kupují tedy větší systémy, průměrný počet procesorů je téměř čtyři na systém. Počet serverů s procesory AMD Opteron roste rychleji, ve stejném období se prodalo 91000 systémů oproti loňským 33100. Průměrný počet procesorů 3,55 signalizuje výrazný úspěch nejvyšší řady AMD Opteron 8xx!
Více informací přináší The Register. 09:20 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Vysokorychlostní internet v ČR: svrab a neštovice

Podle nové zprávy Evropské komise byla penetrace vysokorychlostního Internetu v zemích bývalého Československa ostudná: má ho v SR 1% obyvatelstva a v ČR 2%. Průměr v EU je 9%. Nejvyšší penetrace je v Holandsku (19 %), Dánsku (18 %) a Belgii (16 %). Skvělý výsledek práce Ministerstva informatiky a bývalého ministra Vladimíra Mlynáře, samozřejmě také desetiletí privatizačních tanečků kolem Českého Telekomu u všech polistopadových vlád. Jak to zpíval Hutka? "Nevěřte jim, jsou to ...!"
Více informací přináší Sme. 09:10 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

02. 06. 2005

On-line slovníky cizích slov

Doba knižních slovníků nepochybně minula, v minulém desetiletí nastoupily slovníky elektronické pro osobní počítače a později i pro ty kapesní. Dnes jsou slovníky běžně dostupné on-line nebo prostřednictvím mobilních telefonů. Několik on-line slovníků jsme vyzkoušeli v bleskovém testu.
Celý článek na serveru Česká škola 09:29 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog