Jankovy názory

Archiv

28. 04. 2005

Prohlášení SKAV k realizaci národního projektu Koordinátor

I když se SKAV podařilo ovlivnit charakter vzdělávacích kurzů projektu Koordinátor a ve spolupráci s VÚP vytvořit základní koncepci kurikula kurzu pro školitele, rozhodla se od další spolupráce na přípravě kurzů měsíc před jejich plánovaným zahájením odstoupit.
Celý článek na serveru Česká škola 11:29 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

26. 04. 2005

Vyzkoušejte si konečně pořádný redakční systém zdarma 2.

Včera jsme vás informovali o možnosti si vyzkoušet jeden z kvalitních systémů pro správu obsahu (tedy něco víc než redakční systém) s názvem Plone. Dnes se podíváme ještě na pár sejmutých obrazovek dalších základních operací a zmíníme se i o verzi Plone pro operační systémy MS Windows, kterou si můžete vyzkoušet i na vašem desktopu. Zmíníme se také o metadatech i o SEO.
Celý článek na serveru Česká škola 11:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

25. 04. 2005

Vyzkoušejte si konečně pořádný redakční systém zdarma!

V minulém týdnu jsme psali kromě jiného o absenci nabídky redakčního systému pro školy v rámci SIPVZ a na hlavu autorů některých projektů SIPVZ se snesla v diskusích u článků kritika za nepříliš kvalitní prezentaci projektů. Možná je potřeba pro vzájemné pochopení diskutujících ukázat, o čem je řeč. Stejně jako máte možnost si vyzkoušet bez instalace zdarma e-learningový systém MS Class Server, můžete si vyzkoušet i špičkový systém pro správu obsahu (tedy něco víc než redakční systém) s názvem Plone. A jak už to u Open Source systémů bývá, umí i česky...
Celý článek na serveru Česká škola 11:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

23. 04. 2005

Sdružení přátel historických počítačů má nový web

Sdružení přátel historických počítačů má nový portálek na adrese sphp.objectis.net, který běží na free hostingu se systémem správy obsahu Plone.
10:57 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

21. 04. 2005

Kolik redakčních systémů ještě MŠMT zaplatí?!

Ministerstvo školství a jím řízené organizace bezostyšně utrácejí další a další peníze daňových poplatníků za své četné webové prezentace a nejrůznější redakční systémy, přestože se již pátým rokem #úspěšně buduje# Školský vzdělávací a informační portál a je k dispozici Portál státní správy. Přitom školy stále nemají v rámci SIPVZ k dispozici levný webhosting s redakčním systémem pro jednoduché a snadné publikování.
Celý článek na serveru Česká škola 11:35 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

11. 04. 2005

HP Multi-user 441 desktop solution již na českém trhu

Poprvé jsme o HP 441 psali před více než půl rokem a poté před necelými třemi týdny při příležitosti první české prezentace, ale tato zajímavá alternativa pro školy nebyla na trhu dostupná. V minulém týdnu jsme dostali od dodavatele podrobnosti včetně základní kalkulace ceny.
Celý článek na serveru Česká škola 17:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

08. 04. 2005

Projekty SIPVZ: odbor 55 nachytaný na švestkách?

V současné době probíhají první zasedání krajských odborných komisí pro posuzování projektů SIPVZ a již se objevily první ostré konflikty mezi zástupci odboru SIPVZ MŠMT a členy komisí. Ti úředníky kritizují, že svévolně vykládají metodické pokyny MŠMT a požadují něco jiného, než předepisuje příslušný dokument, podepsaný ministryní školství.
Celý článek na serveru Česká škola 17:34 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

07. 04. 2005

Zelené školy opět v roce nula: železo, železo, železo

Ukončení projektu Internet do škol znamená pro zelené školy možnost získání počítačů, laserových tiskáren, UPS a u větších škol i serverů za symbolickou korunu. Zároveň mají školy možnost bezplatného připojení k internetu prostřednictvím intranetu veřejné správy. Co bude školám chybět?
Celý článek na serveru Česká škola 17:35 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

06. 04. 2005

LinuxExpo: IBM, Red Hat, Mozilla i OpenOffice.org 2.0

Ve dnech 12. až 14. dubna 2005, se uskuteční pátý ročník veletrhu LinuxExpo, největší středoevropské konference a výstavy zaměřené především na operační systém Linux, Open Source software a související témata. Letos bude LinuxExpo hostit Hotel Olympik v Praze, jehož reprezentativní prostory poskytují nejen vysoký standard, ale přinesou i komfortní zázemí konferenční části, na kterou kladou pořadatelé akce stále větší důraz. V rámci konferenčního programu shlédnou návštěvníci nejen celou řadu odborných a popularizačních přednášek, ale budou se moci zúčastnit i několika specializovaných konferencí.

Tajemství strategie společnosti IBM ve vztahu k Linuxu a otevřeným standardům nám poodhalí hned první z konferenčních bloků v úterý 12.4. Zasvěcené informace se dozvíme přímo od specialistů IBM z Česka i zahraničí. Linux nezanedbává ani legendární SILICON GRAPHICS. O jeho využití nejen pro náročné vizualizace, ale třeba jako platformu pro budování infrastruktur moderních podnikových řešení budou hovořit zástupci SILICON GRAPHICS s.r.o. během středečního konferenčního programu. Pokud se chcete dozvědět více o distribuci Red Hat, určitě si nenechte ujít čtvrteční konferenci s názvem "Red Hat - Prostředí pro Byznys". Přinese ji distributor Red Hat v ČR, firma Servodata.

Z dalších prezentovaných distribucí jmenujme například Mandrakelinux, zastoupený společností QCM. Přes rostoucí komerční specializaci nezapomíná LinuxExpo ani na neziskové a vzdělávací projekty, které se představí v rámci Free Linux Zone, připravované ve spolupráci se serverem Linuxsoft. Vydržíte-li do čtvrtečního odpoledne, můžete být přítomni exkluzivní premiéry nové verze populárního kancelářského balíku OpenOffice.org 2.0. David Majda z týmu Czilla přednese přednášku Mozilla pro vývojáře, prezentovat se budou také známá česká live distribuce Danix, DTP řešení pro Linux aplikace Scribus, databáze Firebird a mnoho dalších zajímavých projektů.

Kompletní přehled konferenčního programu, stejně jako aktuální a podrobné informace o veletrhu LinuxExpo najdete na internetové adrese www.linuxexpo.cz. Tam se také návštěvníci mohou registrovat a získat tak volnou vstupenku na dny pro veřejnost, nebo si dokonce rezervovat místa na jednotlivých přednáškách.
21:11 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Zelené školy opět v roce nula: opakování matka moudrosti

Přestože proběhla v prvních měsících letošního roku masivní celorepubliková informační kampaň IT2005 Unie CZESHA a proběhla i série seminářů společnosti AutoCont On Line k ukončení projektu Internet do škol, zelené školy stále potřebují relevantní informace o možnostech dalšího provozu informačních a komunikačních technologií. Počítače a servery sice získají za symbolickou korunu, ale to nestačí!
Celý článek na serveru Česká škola 17:37 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Class Server ve školní síti, a co dál?

Společná tisková konference MŠMT a společností Microsoft a AutoCont informovala o průběhu projektu zpřístupnění e-learningových technologií školám v rámci společné iniciativy Partneři ve vzdělávání. Pokusme se v této souvislosti pojmenovat faktory, které brzdí využití progresivních informačních a komunikačních technologií ve školství.
Celý článek na serveru Česká škola 14:08 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

05. 04. 2005

CD Evropská média a weby v české škole: zklamání z ÚIV

CD-ROM obsahující pouze jeden PDF soubor o velikosti 7,5 MB je výstupem projektu Evropské vzdělávací pořady a webové stránky # další možnost spojení pro české školy, jehož řešitelem byl Ústav pro informace ve vzdělávání za 22 000 eur z Programu malých projektů Phare. CD-ROM má podle jeho autorů poskytnout čtenářům popis vzdělávacích pořadů a webových stránek, použitelných v české školské praxi.
Celý článek na serveru Česká škola 13:53 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

01. 04. 2005

TS Vlastivěda 1 - Starší české dějiny

Další ze zcela nové řady multiplatformních výukových titulů společnosti Terasoft je určen pro práci v běžných počítačových učebnách i při prezentační výuce s využitím projektoru. Výuková část obsahuje patnáct kapitol mapujících historický vývoj na našem území od pravěku až do roku 1620.
Celý článek na serveru Česká škola 13:54 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog