Jankovy názory

Archiv

28. 01. 2005

Vyjádření "legislativy" MŠMT ke kauze ZUŠ: kladné, ale opět nesmyslné

Ve čtvrtek, tj. 3 pracovní dny před vypršením termínu pro podání žádostí o dotace na rozvoj informatizace škol vydal ke kauze ZUŠ stanovisko legislativní odbor MŠMT. Učinil tak na webových stránkách Ministerstva školství a nikoli na stránkách SIPVZ E-gram. Ty k problému mlčí !
Celý článek na serveru IT 2005 21:33 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Žádost o nárokovou dotaci SIPVZ - nesmysl za 40 milionů nebo recept na snížení nezaměstnanosti?

Jen málokdo se ve víru lednového shonu na školách a při vyplňování tabulek žádosti o dotace zamyslel nad samou podstatou metodického pokynu, který za účelem získání dotačních prostředků SIPVZ velmi kontroverzním způsobem aktivoval nejméně 10 tisíc lidí v resortu školství.
Celý článek na serveru IT 2005 21:30 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

27. 01. 2005

ICT standard kvality MŠMT?

ICT standard - dobrý a smysluplný záměr s tragickým provedením v režii MŠMT. Prakticky bez vysvětlení s nerealistickými termíny v nevhodnou dobu, kdy jsou školy zavaleny jinými a pro ně důležitějšími povinnostmi. A aby toho nebylo dost - metodický pokyn je matoucí a obsahuje prokazatelné věcné chyby.
Celý článek na serveru IT 2005 21:30 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

25. 01. 2005

Kauza ZUŠ a dotace SIPVZ: krize Ministerstva školství?

Pomalu se začíná rozhořívat dosud doutnající problém. Ministryně školství svým metodickým pokynem přiznala základním uměleckým školám možnost získat dotaci na informační technologie. Subalterní úředník však jménem MŠMT veřejně tvrdí pravý opak. Proč tak činí a kde je pravda? Jak zareagují zřizovatelé škol? Dostanou ZUŠ 25 tisíc Kč dotací nebo snad nemá MŠMT v dotačním měšci potřebných 11 milionů korun? Jde o záměr, neschopnost úřadu či individuální pochybení ?
Celý článek na serveru IT 2005 21:27 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

16. 01. 2005

RIP: www.skolskenoviny.cz

Weby spojené se SIPVZ umírají. Bez lítosti školské veřejnosti zmizel web www.skolskenoviny.cz (na archivní stránky se podívejte pomocí Google). Na www.indos.cz rovněž mnoho aktualit nenajdete, poslední text je z 1.11.2004...
12:11 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Skandální odhalení - OÚ má spousty peněz na internet

Zajímavou causu jsem nechtěně rozpoutal v Ústí u Hranic, viz Ústecký bezdrát:

Aby se zase zvedla návštěvnost našich stránek  :) se uvádí další volné pokračování kauzy OÚ z prosince 2003.
Jeden publicista pracující zřejmě také ve školství si všiml, že místní ředitelka školy byla citována ve školských novinách a popisovala nepříznivou situaci se školním HW a připojení na internet. Samozřejmě, že nevidím do legislativy, která omezuje/umožňuje provozování techniky v rámci projektu INDOŠ. Jasné jsou ale tři věci:
1) techniku, která postačuje pro výuku 1-4 ročníku ZŠ je možno sehnat zadarmo po organizacích jako je Česká Pojišťovna apod. To by mohla vědět nejmenovaná osoba ze zastupitelstva, která tam pracuje. Nebo po bazarech za cca 2000 CZK/kus.
2) kvalitní a levný internet může mít škola a školka od fy ZEAL od stejného data jako má  internet obec. Stačí tam hodit jeden switch a natáhnout kabel nebo koupit dva TP-Linky co máme v ÚB a nemusí tahat nic. Zapojené za šest minut.
3) Obec může zaměstnat servisního technika z Ústí, neboť je tu dostatek lidí s průměrným IT know-how, který by na školu postačoval. Dvakrát za týden by tam skočil a smazal ty hry a zase by to jelo.

Takže to chce trochu přemýšlet a všechno jde. Asi se někomu nechce.

11:42 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

15. 01. 2005

Zezelenání sloučených škol: výmluvy na ministerském e-gramu.cz

Místo přiznání opominutí v metodickém pokynu a místo rychlého zjednání nápravy se ministerští úředníci vymlouvají a označují kritiky za škarohlídy - to není jen neschopnost, ale trestuhodná drzost!
Celý článek na serveru IT 2005 10:18 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

08. 01. 2005

Informační leták o financování SIPVZ bez konkrétních informací

Pracovníci odboru SIPVZ tvrdí: „Novou koncepci financování skloňujeme téměř v každém článku na e-gramu. Přesto se můžete dovědět nové informace z tradiční skládačky, která spojuje Standard ICT služeb a ICT plán školy, informační centra a projekty a třeba vám otevře cestu k financím do vaší školy.“ Kouzlem nechtěného je, že na uvedeném letáku nejsou žádné validní informace o výši státní dotace v roku 2005, ale je tam i zcela nesmyslně na obrázku jako zdroj uváděna EU. A gólem do vlastní branky je datace na titulní straně 10/2004. Doufejme, že se leták dle dobrého zvyku vytiskne ve velkém nákladu na křídovém papíře...
20:39 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

04. 01. 2005

Unie CZESHA přináší informace o SIPVZ v roce 2005

Rok 2005 bude v oblasti státní podpory informatizace rokem významných změn. Pro jednotlivé školy představují nové možnosti, ale i rizika. Na jedné straně tak stojí dotační podpora HW pro červené školy, na druhé straně ukončení projektu Internet do škol. To, co školy nyní potřebují, jsou především informace. A těch se většině škol nedostává. Unie CZESHA proto za součinnosti České školy a dalších partnerů spouští informační projekt IT 2005. Ten zahrnuje řadu informačních kanálů směrem ke školám a přirozeně i zpět.
Celý článek na serveru Česká škola 20:32 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog