Jankovy názory

Archiv

24. 12. 2004

Hezké vánoční svátky a úspěšný nový rok!

Trochu konvenční přání, ale proč ne?
10:44 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

17. 12. 2004

Softwarové patenty - další rezoluce v Evropském parlamentu

Dne 14. prosince 2004 podal poslanec Evropského parlamentu Mgr. Tomáš Zatloukal návrh rezoluce o znovuprojednání návrh směrnice, která by měla upravovat tzv. patentovatelnost software. Důvodem návrhu rezoluce jsou zásadní nejasnosti, které se objevily v souvislosti s přijímáním návrhu v Radě EU, která ji následně postoupila Evropskému parlamentu. Nelze rovněž odhlédnout od skutečnosti, že v červnu 2004 byli zvoleni noví poslanci Evropského parlamentu, kteří se rovněž chtějí se směrnicí více seznámit. Návrh rezoluce podpořilo již dalších 36 poslanců parlamentu (mmj. bývalý polský premiér Buzek), tzn. že v souladu s Jednacím řádem se Parlament bude muset tímto návrhem zabývat. Poslanec Zatloukal věří, že přijetí jeho návrhu umožní vrátit legislativní proces na samý začátek a znovu návrh řádně projednat a zvážit dopady přijetí tohoto návrhu.
10:31 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

14. 12. 2004

Komora producentů výukových programů: kdo a pro koho?

V diskusním fóru na České škole se nedávno objevily poznámky již tradičně dobře informovaných anonymních autorů k údajné existenci Komory producentů výukových programů. Protože podobné záměry se objevily v několika podobách již před rokem, pátrali jsme mezi výrobci výukového softwaru i jinde, jak se věci mají. Výsledek je, jak už to v podobných kauzách spojených se SIPVZ bývá, víc než překvapivý.
Celý článek na serveru Česká škola 21:20 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

06. 12. 2004

Standard ICT služeb ve škole a obsah ICT plánu

Dne 18. listopadu 2004 podepsala ministryně školství Petra Buzková dlouho očekávaný metodický pokyn, který stanovuje Standard ICT služeb ve škole a obsah dokumentu ICT plán školy. Zdá se, že školy by mohly tvorbu tohoto dokumentu zvládnout včas v požadované kvalitě, přestože se již objevili první kritici.
Celý článek na serveru Česká škola 23:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog