Jankovy názory

Archiv

29. 11. 2004

LANGMaster opět lže, tentokrát na České škole

Před necelým rokem jsem psal o barnumské lživé reklamě společnosti LANGMaster v článku na České škole LANGMaster: nekalá soutěž, nebo jen špatná formulace? a na serveru LUPA LANGMaster: jen klamavá reklama a nekalá soutěž? Dnes jsme svědky podobné reklamní kampaně na České škole, kde pod pseudoredakční článek nemohou čtenáři přidávat komentáře. Vzhledem k již několikrát odhaleným lžím v článku je to jediný způsob, jak odvrátit okamžité reakce. Z dlouhodobého hlediska jde ale o neuvážený podraz na čtenářskou komunitu České školy, která se iniciátorům jedině vymstí.
Doplněno: Jako autor už není uvedena redakce, ale Inzerce, a z nejúspěšnějšího je jen jeden z nejúspěšnějších ;-) Internet je skutečně mocná čarodějka a neplatí tu: co je psáno, to je dáno.
00:36 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

23. 11. 2004

Recepty na Open Source a Free Software ve školství

Informační centrum GyBoN, projekt Edunix a Jednota školských informatiků uspořádaly druhou listopadovou sobotu ve spolupráci se sdružením CZLUG, Danix teamem a dalšími partnery celodenní celostátní konferenci na téma Open Source a Free Software ve školství. Padesátka zájemců určitě nelitovala cesty na pražské Severní město a získala řadu informací z úspěšných implementací a projektů.
Celý článek na serveru Česká škola 10:09 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

20. 11. 2004

Linuxové semináře pro školy

Informační centra Arcibiskupské gymnázium (IC/021) a Gybon (IC/009) si Vás dovolují pozvat na semináře o využití operačního systému Linux ve školním prostředí. Semináře jsou určeny především správcům sítí a učitelům informatiky, kterým mohou sloužit jako vhled do dané problematiky a úvodní seznámení s výhodným, levným a snadno spravovatelným řešením školní sítě.

Krátké anotace obou seminářů:

Operační systém LINUX - server pro Internet
Termín: středa 8. 12. 2004 od 15:30 do 17:30
Místo: Arcibiskupské gymnázium, Korunní 2, Praha 2 (na rohu náměstí Míru), učebna 311
Anotace: LINUX jako možná alternativa k Windows. Základy práce s operačním systémem unixového typu. Školní internetový server a jeho služby - pošta, webovský server, DHCP server, dns, samba. Výhoda - pro školu zdarma.
Přednášející: Mgr. Lukáš Bernard, Ing. Ondřej Rusek
Cena: 150 Kč za účastníka
Seminář je akreditován pro DVPP MŠMT pod číslem 7695/2004-25-310, účastníkům bude na konci vystaveno osvědčení.

Operační systém LINUX - využití na desktopu
Termín: středa 15. 12. 2004 od 15:30 do 17:30
Anotace: Linux jako terminálový server - rychlost serveru i na pomalých stanicích. Seznámení s terminálovým řešení Arcibiskupského gymnázia. Linux ve výuce, alternativy často používaných programů pro Windows.
Přednášející: Mgr. Lukáš Bernard, Václav Šmilauer
Cena: 150 Kč za účastníka
Seminář není akreditován v DVPP.

Na setkání na Arcibiskupském gymnáziu se těší Mgr. Lukáš Bernard, bernard@arcig.cz
16:47 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

19. 11. 2004

GEM: brána k výukovým materiálům

Jednou z funkcí školského a vzdělávacího portálu mělo být i úložiště metadat o výukových materiálech. Jak už je v SIPVZ zvykem, některé jednoduché věci se rodí bolestně a často bez ohledu na analogické projekty jinde ve světě. Jedním z nejzajímavějších úložišť je The Gateway to Educational Materials.
Celý článek na serveru Česká škola 17:12 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

16. 11. 2004

Křištálová tužka: soutěž o e-learning roku 2004

Od loňského roku je mezinárodní festival filmů o vědě, technice a umění TECHFILM v Hradci Králové i dějištěm soutěže o Křišťálovou tužku ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Letos tato soutěž e-learningových produktů proběhla ve dvou sekcích, nás zajímaly především tři kategorie, kde se hodnotily tituly pro střední, základní a předškolní vzdělávání. Které zvítězily? A jaké lze vysledovat trendy na poli výukového softwaru a e-learningu?
Celý článek na serveru Česká škola 21:53 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

13. 11. 2004

The Sakai Project: víc než LMS?

The Sakai Project je společným projektem zhruba 50 universit v čele s University of Michigan, Indiana University, MIT a Stanford, dále uPortal Consortium, Open Knowledge Initiative (OKI) s podporou Andrew W. Mellon Foundation. K dispozici má $6.8M a výsledek označuje jako community source (Community source describes a model for the purposeful coordinating of work in a community. It is based on many of the principles of open source development efforts, but community source efforts rely more explicitly on defined roles, responsibilities, and funded commitments by community members than some open source development models.) The Sakai Project je open source klient/server Collaboration and Learning Environment (CLE) software. Jeho verze 1.0 byla zveřejněna 18. října 2004 (verze 0.5 v červenci), jako vývojové prostředí je použita Java. Tvůrci uvádějí, že vycházejí z toho nejlepšího, co na universitách vzniklo: Sakai 1.0 je tedy další generací CourseWork, CHEF, Oncourse či Stellar. Zdá se, že se dočkáme v tomto segmentu zemětřesení...
00:59 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

12. 11. 2004

LinuXchange 2004 již za týden

Konference LinuXchange 2004 se blíží, ve schránce mi skončila tisková zpráva CZLUG:

Sdružení CZLUG oznamuje, že převzalo čestný patronát nad konferencí LinuXchange 2004, k jejíž návštěvě vás tímto zve. Konference, která je pořádána skupinou LinuXchange, proběhne v Olomouci 20. - 21. listopadu. Více informací na http://www.linuxchange.org. Tímto krokem chce CZLUG podpořit úsilí skupiny LinuXchange směřující k rozšíření počtu uživatelů znalých výhod svobodných a open-source programů na území Moravy a Slezska.
21:17 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

11. 11. 2004

Půltýden na Techfilmu 2004

Od úterního rána jsem absolvoval maratón na festivalu Techfilm 2004, kde jsem první den hodnotil jako člen poroty jedné ze dvou sekcí tucet soutěžních titulů pro ZŠ a SŠ v soutěži eLearning 2004. Další den jsem sledoval průběh soutěže druhé sekce s kursy pro VŠ a distanční vzdělávání, třetí den následoval seminář k eLearningu. K průběhu se vrátím ještě v řadě článků, dnes chci upozornit na zveřejnění výsledků na stránkách Techfilmu: Grand Prix Křišťálovou tužku ministryně školství získal Úvod do počítačové typografie pro neslyšící od Jaroslava Hrubého z Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel. Blahopřeji!
23:55 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

Konference Open Source a Free Software ve školství již v sobotu!

Nezapomeňte, konference se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2004 v přednáškovém sále Akademie věd v Praze 9 na Proseku.
21:27 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

04. 11. 2004

Přežije výukový software?

Projekt II SIPVZ - Vzdělávací software a informační zdroje je od samotného počátku pouhým otloukánkem. Po zmanipulované dodávce "balíčku" na konci roku 2001 přišel roční půst. Dotace v roce 2003 byla výrazným úspěchem nového vedení SIPVZ, letos ale nepochopitelně nastal další půst. Ten se projevil v počtu i kvalitě řady přihlášených výukových titulů pro ZŠ a SŠ v soutěži o Křišťálovou tužku ministryně školství. Jakou budoucnost má před sebou český výukový software?
Celý článek na serveru Česká škola 12:14 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

01. 11. 2004

Třebíčský státní zástupce je (píp) a velkej

Situace v České republice se stává neúnosnou: na zjevnou politickou objednávku postkomunistických milovníků starých dobrých totalitních časů z řad ČSSD prošetřuje třebíčské státní zastupitelství a třebíčská policie umělecký projev karikaturisty Štěpána Mareše. Jediné, co se k tomu dá dodat je to, že třebíčský státní zástupce je (píp) a velkej. O třebíčském socialistickém starostovi a dalších obskurních figurách z řad třebíčské policie se dá říci totéž.
19:47 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

SIPVZ 2005: dotační pravidla budou i nadále barevná

Ministerstvo školství v současné době dokončuje metodický pokyn, který stanovuje již zcela konkrétní pravidla pro rozdělování a využití dotací, které budou školy počínaje příštím rokem dostávat na informační a komunikační technologie. Pokyn např. určí, kolik bude moci škola utratit za hardware, software nebo vzdělávání učitelů, a zohledňuje i fakt, že zelené školy již nemálo peněz dostaly.
Celý článek na serveru Česká škola 19:34 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog