Jankovy názory

Archiv

27. 08. 2004

Podpora modulů P na společném CD Jednoty školských informatiků a Computer Press

Podpůrné CD si můžete objednat na webu JSI pro účastníky školení modulů P, jejichž obsah JSI garantuje. Na CD jsou off-line verze materiálů ke školení, doporučené programy, prezentace JSI a výuková aplikace KING.
13:25 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

26. 08. 2004

Classroom 2000: Internet do severoirských škol

Český ambiciozní program SIPVZ se dostane zakrátko do poslední čtvrtiny. Četné kritiky byly odráženy často jen poukázáním na jeho jedinečnost, přesto ale existuje časově i obsahově velmi podobný program realizovaný v Severním Irsku. Srovnání obou programů je velmi náročné, ale již na první pohled vyplyne řada pro českou alternativu důležitých faktů.
Celý článek na serveru Česká škola 13:59 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

24. 08. 2004

FAQ Hewlett-Packard o Linuxu ve školách

V článku HP nabízí školám levné řešení s Linuxem na desktopu jsem informoval o levné alternativě pro jihoafrické školy HP multi-user 441 desktop. Další podrobnosti o projektu je nyní možné nalézt na adrese www.hp441.com, zvláště doporučuji seznam standardně dodávaného software, který je, jak je u linuxových distribucí ostatně zvykem, velmi rozsáhlý. Dalším zajímavým čtením je přehled FAQ, tedy často kladených dotazů, kde HP doporučuje Linux (cituji originál, jistě mu porozumíte):

15:56 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

23. 08. 2004

Konference Open Source a Free Software ve školství

Informační centrum GyBoN, projekt Edunix a Jednota školských informatiků oznamují, že na podzim r. 2004 hodlají ve spolupráci se sdružením CZLUG, Danix teamem a dalšími organizacemi uskutečnit celostátní konferenci na téma Open Source a Free Software ve školství. Konference se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2004 v přednáškovém sále Akademie věd v Praze 9 na Proseku (Prosecká 811/76a, doprava metrem na stanici Palmovka a potom autobusem 140 či dalšími na stanici "Nový Prosek"). Orientační časový průběh je 9:00 až 17:00 (ohlášený čas začátku se ještě může změnit). Předběžný program je již k disposici:

Veřejná diskuse k této problematice je v diskusním fóru na serveru Edunix, kde budou organizátoři uveřejňovat podrobnější průběžné informace a na stránce věnované této konferenci.
15:13 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

18. 08. 2004

Databáze Ingres jako Open Source

Společnost Computer Associates International, Inc. podle svého slibu z červnové konference caworldu 2004 oznámila dostupnost databáze Ingres r3 podle podmínek CA Trusted Open Source License (CATOSL). CA jako významný dodavatel podnikového softwaru tak přímo spolupracuje s open source komunitou na vývoji databázové technologie podnikové třídy, připomeňme si, že první vlaštovkou byla databáze InterBase od společnosti Borland. Open source komunita má možnost revidovat zdrojový kód databáze Ingres r3 a zasílat návrhy jeho úprav pro možné začlenění do všeobecně dostupné verze, jejíž uvedení je plánováno na 30. září 2004. CA bude nadále koordinovat vývoj a poskytovat placenou podporu a správu. CA chce nadále integrovat do svých řešení i další open source projekty jako je například: JBoss, Plone či Zope a další.
18:08 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

17. 08. 2004

Co se vejde na 170 x 170 mm?

Formát Mini-ITX je stále oblíbenější a společnost VIA, která ho začala jako první nabízet, už dlouho není jejich jediným výrobcem. Na těchto deskách, určených především pro nejrůznější embedded systémy, můžeme nalézt procesory VIA C3, ARM, Pentium M, Pentium 4, PowerPC i další.

Společnost BCM Advanced Research nyní nabízí pro laboratorní přístroje, pokladní systémy, informační kiosky či domácí integrované multimediální zařízení Mini-ITX SBC (single board computer) s označením MX266, s podporou řady procesorů VIA EDEN s frekvencemi od 400MHz do 1 GHz a plnou podporou systému Linux. MX266 je osazena chipsetem VIA CLE266 (VIA VT8623 Northbridge a VIA VT8237 Southbridge) s 8xAGP integrovanou grafikou VIA ProSavage VT8623 a převodníkem VIA 1631 pro 48bitové LVDS panely (na přání i DVI). Na desce jsou k dispozici porty PS/2 pro klávesnici a myš, dva sériové a jeden paralelní port, výstup VGA (1400 x1280 @ 32bpp) i na přání i TV video, audio in/out, gigabitový Ethernet a další 10/100 Mbps Ethernet a osm USB 2.0 portů (4 vzadu). MX266 má i PCI slot se třemi dalšími signály (CLK, REQ a GNT) a další Mini-PCI. Samozřejmostí jsou dva IDE kanály a překvapující je dual S-ATA s podporou RAID 0, 1 nebo 0+1, je tu dokonce i CompactFlash socket. Do standardní 184pinové patice DIMM, která se jen taktak na desku vejde, je možné osadit běžný paměťový modul DDR200/266 o kapacitě až 1 GB. Na obrázku desky o rozměrech 170 x 170 mm si všimněte běžného konektoru napájení ATX i skutečně plného využití konektorové strany.

BCM Advanced Research MX266 - klepnutím možno zvětšit

20:19 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

14. 08. 2004

Portál veřejné správy je varováním

Ministerstvo informatiky ČR provozuje stále ve zkušebním provozu Portál veřejné správy, který je již od počátku kritizován z mnoha důvodů. Vzhledem k jeho ceně a účasti „velkých“ IBM, Microsoft a dalších je překvapující nezakrývaná ignorace nejrůznějších standardů. Daniel Dočekal a Petr Staníček upozorňují na neuvěřitelně rozsáhlé porušování Pravidel pro tvorbu přístupných webů, tedy dokumentu vydaného právě MI ČR. Mluvčí MI ČR Klára Volná tvrdí, že podle IBM nevyhovuje záměrně jen v jednom... Cituji Petra Staníčka: „To pak nezbývá než přemýšlet, jestli je provozovatel/dodavatel Portálu tak blbý nebo tak drzý. (…) Skutečně si pracovníci IBM myslí, že jednají s polovzdělanými kreténky, kterým stačí nakukat nějakou blbost a oni zase na chvilku přestanou otravovat?“ Weby MŠMT, ÚIV a další ze školského resortu pravidlům nevyhovují prakticky ve stejné míře. Jediné, co se dá dělat, je bojkotovat ignoranty v zakázkách placených z veřejných prostředků.
12:36 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů

09. 08. 2004

Otevřený dopis s. Grossovi ohledně CzechTeku

Je okurková sezóna a hlavní událostí vedle ustavení nové Grossovy vlády byl CzechTek, který se tentokrát údajně konal na státní půdě, kterou má pronajmutou soukromý zemědělec, čerpající podle všeho jen dotace... Celá causa je na první pohled poněkud zašmodrchaná a přestože je údajný pořadatel ve vazbě, jistě nám naši policejní vyšetřovatelé připraví mnoho zábavy. Policejní zásah proti účastníkům CzechTeku byl tradičně bezzubý, nesmyslný a především sloužil jen mediálnímu zviditelnění Stanislava Grosse. Radost v této souvislosti mi snad udělal jen následující otevřený dopis:

JUDr Stanislav Gross

Úřad vlády ČR

Nábřeží Edvarda Beneše 4

118 01  Praha 1

Stanislave Grossi,

doposud jsme k vám (máme tím na mysli celou Vaši bandu) byli slušní.

To včera skončilo.

Vaše arogantní zvůle, s níž jste shazoval ze stolu veškeré policejní průsery, nám byla buď úplně (Ivan M. Jirous) nebo částečně (Stanislav Penc) u prdele, proto jsme na ni většinou nereagovali.

Nicméně otevřený fašismus, který nastolila vaše odporná vláda, již promíjet nemůžeme.

Žádáme okamžitou finanční a morální kompenzaci všech osob, které byly poškozeny vaším zásahem vůči účastníkům CzechTek u Boněnova na Tachovsku.

Žádáme Vaši okamžitou rezignaci a rezignaci všech důstojníků i prostých příslušníků Policie ČR, kteří se na akci podíleli.

Žádáme okamžité zastavení fízlovského trendu současného establishmentu, který směřuje přímočaře k fašizaci naší země.

Především vás pak žádáme:

Nechte nás na pokoji!

Vyserte se na nás.

My se do vás taky nesereme.

Dáno v Milkovicích 4. srpna 2004

Ivan M. Jirous

Stanislav Penc

15:13 [Trvalý odkaz]
Komentáře Počet názorů


Index

Kategorie

Archiv

RSS version
TXT version

Valid XHTML 1.0!

Generated by EasyBlog